Na czerwonym dywanie podczas prezentacji nazwisk i tytułów nominowanych do nagród BAFTA 2017 oglądaliśmy takie gwiazdy jak EmmaStoneNaomieHarrisLilyCollinsMichelleWilliams i Hailee Steinfeld. Zobaczcie wszystkie stylizacje gwiazd w naszej galerii.

Jeszcze przed ogłoszeniem nominacji Oscarów 2017 nietrudno domyślić się, kto będzie faworytem konkursu. Po opublikowaniu nominacji do nagrody BAFTA 2017 nie mamy wątpliwości - "La La Land"DamienaChazelle'a zdominował w tym roku kina i czerwony dywan. Musical, w którym główne role zagrali EmmaStone i RyanGosling otrzymał aż 11 nominacji do statuetek w formie charakterystycznej złotej maski. 

Wśród propozycji Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w kategorii głównej znalazły się także cztery inne filmy - "Nowy początek" z Amy Adams o Obcych, którzy odwiedzili Ziemię, by nawiązać kontakt z ludzkością; "Ja, Daniel Blake" o mężczyźnie, który mimo prywatnych problemów postanawia pomóc samotnej matce z dwójką dzieci; "Manchester by the Sea" z świetną rolą MichelleWilliams oraz "Moonlight" o czarnoskórym chłopcu - film wyprodukowany przez BradaPitta i doceniony podczas rozdania ZłotychGlobów.