Ach, te zaskórniki…

Zaskórniki to prawdziwa zmora wielu z nas. Powstają, kiedy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo sebum, które połączone ze złuszczającym się martwym naskórkiem zatyka ujścia mieszków włosowych. Najczęściej występują na twarzy, dostrzegamy je na nosie, brodzie, czole i górnej części policzków. Zdarza się jednak, że pojawiają się również na plecach, ramionach i dekolcie. 

Zaskórniki, czyli wągry, pojawiają się, gdy gruczoły łojowe produkują dużo lepkiego tłuszczu, a do tego naskórek niewłaściwie się złuszcza. Wydzielina łojowa (sebum) i rogowaciejące komórki zatykają ujścia mieszków włosowych - tak właśnie powstają wągry, wyglądające jak czarne kropki w skórze (w przypadku zaskórników otwartych) lub biała drobna kaszka (zaskórniki zamknięte). Nie dość, że są nieestetyczne to dodatkowo łatwo ulegają bakteryjnym nadkażeniom, powodując ropne krosty - charakterystyczny objaw trądziku.

Złuszczanie martwego naskórka - skuteczna walka z zaskórnikami

Bardzo ważne jest staranne oczyszczanie skóry, dzięki któremu pozbędziemy się nadmiaru sebum, martwego naskórka, pozostałości kolorowych kosmetyków i nagromadzonego na jej powierzchni kurzu.

Dlatego wyjątkowo istotnym kosmetykiem w pielęgnacji skóry z zaskórnikami jest Peeling - to kosmetyk, który bezwarunkowo powinien na stałe pojawić się w codziennym planie pielęgnacji.

Niezwykle skuteczny w pozbyciu się martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń  jest Żel rozpuszczający naskórek z witaminą C z  linii SUNEW Med.  Jest on alternatywą nie tylko dla peelingu, ale także mikrodermabrazji -sprawdza się on zarówno w przypadku cer naczyniowych, wrażliwych, trądzikowych- przeznaczony do każdego rodzaju skóry. 

Żel rozpuszczający naskórek, zawiera aktywne i mineralne składniki, które powodują silne złuszczenie naskórka, zanieczyszczeń oraz martwych komórek. 

Bez podrażnień i zaczerwienionej skóry, uzyskujemy efekt: gładkiej, delikatnej i  zdrowej skóry- widoczny natychmiast. Formuła lekkiego żelu, której składnikiem jest  witamina C, która wykazuje 100% biologicznej aktywności.

Żel pomoże nie tylko usunąć nadmiar sebum, zmniejszy połyskliwość skóry i usunie martwy naskórek, ale także przywróci cerze zdrowy wygląd i blask. Zyskujemy natychmiastowy efekt wygładzonej i młodej skóry. 

Należy pamiętać, że żadne zabiegi nie będą skuteczne, jeżeli na co dzień nie będziemy kierować się w pielęgnacji kilkoma zasadami. Wszystko zaczyna się od doboru odpowiednich kosmetyków.