Brytyjska rodzina królewska jest teraz "na świeczniku" jeszcze bardziej niż zwykle. Oczywiście z dwóch powodów - narodzin kolejnego, trzeciego potomka księcia Williama i księżnej Kate oraz ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle, który odbędzie się już 19 maja. Lada moment urodziny obchodzić będzie także księżniczka Charlotte - córka Williama i Kate 2 maja skończy 3 lata. I jak się okazuje, jeszcze zanim osiągnie ten wiek, złamie królewską tradycję! I ma to związek ze wspomnianym wcześniej przyjściem na świat jej młodszego rodzeństwa.

Dlaczego mała Charlotte przejdzie do historii? Bo jako pierwsza kobieta w bezpośredniej linii sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do tronu, gdyby okazało się, że Kate urodzi kolejnego syna - a tego przecież ciągle nie wiemy, gdyż para nie zdradziła czy księżna spodziewa się aktualnie chłopca czy dziewczynki. A to wszystko dzięki ustawie Succession to the Crown Act z 2013 roku. Treść tego dokumentu zmienia zasady dziedziczenia tronu w rodzinie królewskiej. Do tej pory wyglądało to w ten sposób, że kiedy królowa lub księżna wydały na świat troje następców tronu, a tylko jedno z nich - w dodatku środkowe - było dziewczynką, księżniczka musiała ustąpić miejsca w linii sukcesji na rzecz młodszego brata. 

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Kate zdradziła, jakie jest ulubione danie księcia George'a i księżniczki Charlotte

Oczywiście, Kate może wcale nie urodzić chłopca, ale tak czy inaczej Charlotte i tak pozostanie czwarta w kolejności do brytyjskiego tronu, tuż po swoim bracie, księciu George'u, a przed swoim wujkiem, księciem Harrym, który jest obecnie piąty. To naprawdę historyczny moment dla królewskiej tradycji, gdyż do tej pory dla wszystkich było to po prostu normalne, że pojawienie się na świecie męskiego potomka powoduje degradację dziewczynek w bezpośredniej linii sukcesji. 

Historia pisze się więc na naszych oczach. A wszystko może dopełnić się około 20 kwietnia w szpitalu St Mary's. Jak donosi US Weekly, Kate oficjalnie przebywa aktualnie w "luksusowym apartamencie macierzyńskim" w razie, gdyby trzeci potomek zdecydował się przyjść na świat nieco wcześniej, niż zaplanowali lekarze. 

ZOBACZ TAKŻE: Księżniczka Charlotte ma dopiero 2 lata i już mówi w dwóch językach!