Jako pierwszy na solową karierę zdecydował się Zayn. W 2015 roku ogłosił fanów o odejściu z zespołu One Direction i kontynuowaniu twórczości w pojedynkę. Jak powiedział, tak zrobił. Rok później na rynku muzycznym pojawiła się jego płyta zatytułowana Mind of Mine. Jak się później okazało, chłopcy z One Direction także zamarzyli o skupieniu się na własnych karierach i oficjalnie wydali oświadczenie o rocznym zawieszeniu działalności. 

HARRY STYLES WYDAŁ DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ I PODBIJA LISTY PRZEBOJÓW >>>

Pierwszy z aktualnego składu 1D płytę opublikował Harry Styles. Dokładnie 12 maja fani oszaleli na punkcie jego solowej płyty, a krytycy docenili nowy, bardziej dojrzały styl muzyka. Na albumie znajdziecie 10 zupełnie nowych kompozycji, w tym singiel Sign of the Times (piosenka zadebiutowała na pierwszym miejscu listy iTunes w 84 krajach i pobił rekord sprzedaży należący do Adele).

Czy sukces Harry'ego Stylesa powtórzy Liam Payne? Do sieci trafił jego pierwszy singiel zatytułowany Strip That Down i już po pierwszych kilku sekundach słychać, że to zupełnie inny świat niż ten, który zaprezentował jego kolega z One Direction. Liam zdecydował się na bardziej taneczny i imprezowy klimat. Zdecydowanie bliżej mu do solowej twórczości Zayna. Przy współpracy pierwszej solowej piosenki Payne'a udział wziął Ed Sheeran i raper Quavo.