Było tak, jak się spodziewaliśmy, choć może nieco mroczniej i bardziej tajemniczo. Ale znając dorobek projektanta wiedzieliśmy, że motywem przewodnim wydarzenia muszą być kwiaty. Przewijają się nie tylko w kolekcji, ale także zdobią zaproszenia i torby, w które już 2 listopada na całym świecie pakowane będą ubrania i dodatki sygnowane przez ERDEM i H&M.

Tak więc za sprawą kwiecistej scenografii (rośliny pięły się pod sufit, wielkie bukiety ozdabiały stoły, a rozłożyste paprocie okalały wybieg), wczorajszego wieczora z upalnego Los Angeles goście mogli przenieść się na moment do... Anglii. Całość nawiązywała bowiem do brytyjskiego ogrodu i tamtejszego klimatu. Było to bezpośrednie odniesienie do miejsca, w którym na co dzień mieszka i pracuje Erdem Moralioglu, czyli Londynu.

Choć aranżacja robiła ogromne wrażenie, to już sama przestrzeń, w której zorganizowano pokaz, tworzyła iście filmową atmosferę. The Ebell of Los Angeles, historyczny klub dla kobiet, jest bowiem jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych lokalizacji, które wykorzystywane są w amerykańskim kinie. Wielkie żyrandole, wszechobecne rośliny, wzorzyste dywany, sekretne zakamarki, antyki, drinki podawane w kryształach, a do tego półmrok - całość, dopracowana w najmniejszym szczególe zapierała dech w piersiach, a w połączeniu z kolekcją tworzyła bajkową opowieść.

„ERDEM x H&M przenosi nas do całkowicie magicznego świata. Pokaz przypomniał nam, jak wielka jest siła piękna – a w obecnych czasach potrzebujemy jej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej” – podsumowała Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny z H&M.
 

Na wybiegu, który wił się po tajemniczym ogrodzie i następnie przechodził w kolejne pomieszczenia, mogliśmy zobaczyć m.in. Ruth Bell, Alek Wek czy Guinevere VanSeenus, a także dwie Polki – Małgosię Belę i Michelle Gutknecht (na zdjęciu poniżej). Na widowni z kolei zasiadły fanki i przyjaciółki Erdema: Kirsten Dunst, Alexa Chung, Kate Bosworth i Zendaya Coleman.

Gwiazdy na pokazie ERDEM x H&M - wszystkie zdjęcia znajdziecie tutaj >>>


A sama kolekcja? Jest w niej wszystko, za co uwielbiamy markę Erdem! Są kwiatowe wzory, genialne zestawienia kolorystyczne, piękne hafty i nadruki, ponadczasowe elementy jak chociażby brązowa torebka na pasku lub szara marynarka, a do tego wyraziste i mocne projekty, np. cekinowa slip dress, którą miała na sobie wczoraj Alexa Chung. W dodatku wszystko w przystępnych cenach.

Wszystkie projekty wraz z cenami znajdziecie tutaj >>>
 

Oprócz samego pokazu i kolekcji, goście mieli okazję jako pierwsi, zupełnie premierowo obejrzeć film promujący kolekcję, za którego reżyserię odpowiedzialny był Baz Luhrmann, twórca takich hitów jak Wielki Gatsby, Moulin Rouge czy Romeo i Julia. I co tu dużo mówić - tego jeszcze nie było! Choć to ubrania odgrywają w nim główną rolę, wciąga jak pasjonująca historia miłosna. Obiecujemy, że niebawem pokażemy go także Wam!

Na koniec zaproszeni mogli kupić jako pierwsi na świecie kolekcję ERDEM x H&M w specjalnie zaaranżowanym pop-up shopie oraz posłuchać występu Grimes.

„Nigdy nie zapomnę chwili, kiedy wreszcie mogłem zobaczyć kolekcję na żywo w Los Angeles. Współpraca z H&M była fantastyczną przygodą i bardzo się cieszę, że możemy pokazać jej efekty całemu światu” – powiedział Erdem.
 

I to jakie efekty!