Historia lubi się powtarzać. A już na pewno, jeśli chodzi o Złote Globy i Oscary. Te pierwsze nagrody to zazwyczaj przedsmak tego, czego możemy spodziewać się na gali rozdania nagród Akademii i mieliśmy już sporo takich przykładów. Choćby ten zeszłoroczny z filmem Moonlight. Obraz Barry'ego Jenkinsa zdobył Złotego Globa dla najlepszego dramatu, a kilka tygodni później okazał się najlepszym filmem w oscarowej rozgrywce - choć przez kilka minut wszyscy żyli w przekonaniu, że zwycięskim obrazem był La La Land Damiena Chazelle'a, pamiętacie?

ZOBACZ TAKŻE: Złote Globy 2018: wyniki. Zobaczcie pełną listę zwycięzców i wszystkie kategorie! >>>

Bardzo możliwe, że w tym roku będziemy mieli analogiczną sytuację. I nie chodzi nam o pomyłkę, bo tego organizatorzy Oscarów już się raczej nie dopuszczą, ale o zwycięzcę w kategorii najlepszy film. Mimo, że nominacje nie są jeszcze znane - listę pretendentów do Oscarów 2018 poznamy 23 stycznia, jesteśmy przekonani, że jednym z filmów walczących o największe wyróżnienie będzie obraz Trzy billboardy za Ebbing, Missouri w reżyserii Martina McDonagha, czyli zdobywca czterech Złotych Globów 2018, w tym dla najlepszego dramatu. Statuetka wpadła również w ręce Frances McDormand - najlepszej aktorki w dramacie, Sama Rockwella, czyli najlepszego aktora drugoplanowego, a ostatnie wyróżnienie przyznano tej produkcji za scenariusz autorstwa również Martina McDonagha. 

ZOBACZ TAKŻE: Filmy, na które w 2018 roku czekamy najbardziej >>> 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (oryginalne tłumaczenie tytułu) opowiada historia morderstwa córki Mildred Hayes, granej właśnie przez McDormand. Matka zgwałconej i brutalnie zabitej dziewczyny decyduje się walczyć z bezczynnością i nieporadnością lokalnej policji, na czele której stoi szeryf Bill Willoughby - w tej roli Woody Harrelson, a jednym z oficerów jest Jason Dixon (Rockwell). W poszukiwaniu sprawiedliwości postanawia walczyć w dość nietypowy sposób - na wynajętych billboardach umieszcza dramatyczny apel, który tym samym zaognia jej konflikt ze służbami. Film trafi do polskich kin 2 lutego.