"La La Land" jest zdecydowanym liderem w tegorocznym wyścigu po Oscara. Musical Damiena Chazelle'a otrzymał 7 nominacji do Złotych Globów i zgarnął wszystkie 7 statuetek. Po ogłoszeniu nominacji Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych wygląda na to, że przewaga tylko się zwiększa - musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone otrzymał aż 11 nominacji do nagród BAFTA. Zobaczcie pozostałych kandydatów:

 

Najlepszy film:

"Nowy początek"

"Ja, Daniel Blake"

"La La Land"

"Manchester by the Sea"

"Moonlight" 

 

Najlepszy aktor:

Andrew Garfield "Przełęcz ocalonych"

Casey Affleck "Manchester by the Sea"

Jake Gyllenhaal "Zwierzęta nocy"

Ryan Gosling "La La Land"

Viggo Mostensen "Capitan Fantastic" 

 

Najlepsza aktorka:

Amy Adams "Nowy początek"

Emily Blunt "Dziewczyna z pociągu"

Emma Stone "La La Land"

Meryl Streep "Boska Florence"

Natalie Portman "Jackie"

 

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Aaron Taylor-Johnson "Zwierzęta nocy"

Dev Patel "Lion. Droga do domu"

Hugh Grant "Boska Florence"

Jeff Bridges "Aż do piekła"

Mahershala Ali "Moonlight"

 

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Hayley Squires "Ja, Daniel Blake"

Michelle Williams "Manchester by the Sea"

Naomie Harris "Moonlight"

Nicole Kidman "Lion. Droga do domu"

Viola Davis "Fences"

 

Najlepszy film brytyjski:

"American Honey"

"Denial"

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

"Ja, Daniel Blake"

"Notes On Blindness"

"Under the Shadow" 

 

Najlepszy debiut brytyjskiego scenarzysty, reżysera lub producenta:

"The Girl With All the Gifts" Mike Carey (scenarzysta), Camille Gatin (producent)

"The Hard Stop" Peter Middleton (reżyser, scenariusz, producent), James Spinney (scenarzysta, reżyser), Jo-Jo Ellison (producent)

"The Pass" John Donnelly (scenarzysta), Ben A. Williams (reżyser)

"Under the Shadow" Babak Anvari (reżyser, scenarzysta) Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh (producenci)

 

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

"Imigranci" Francja

"Julieta" Hiszpania

"Mustang" Francja, Niemcy, Turcja, Katar

"Syn Szawła" Węgry

"Toni Erdmann" Niemcy

 

Najlepszy film dokumentalny:

"13th" Ava DuVernay

"The Beatles: Eight Days a Week" Ron Howard

"Polująca z orłami" Otto Bell, Stacey Reiss

"Notes on Blindness" Peter Middleton, James Spinney

"Weiner" Josh Kriegman, Elyse Steinberg

 

Najlepszy film animowany:

"Gdzie jest Dory?"

"Kubo i dwie struny"

"Moana"

"Zwierzogród"

 

Najlepsza reżyseria:

Denis Villeneuve "Nowy początek"

Ken Loach "Ja, Daniel Blake"

Kenneth Lonergan "Manchester by the Sea"

Damien Chazelle "La La Land"

Tom Ford "Zwierzęta nocy"

 

Najlepszy scenariusz oryginalny:

Taylor Sheridan "Aż do piekła"

Paul Laverty "Ja, Daniel Blake"

Damien Chazelle "La La Land"

Kenneth Lonergan "Manchester by the Sea"

Barry Jenkins "Moonlight"

 

Najlepszy scenariusz adaptowany:

Eric Heisserer "Nowy początek"

Robert Schenkkan, Andrew Knight "Przełęcz ocalonych"

Theodore Melfi, Allison Schroeder "Ukryte działania"

Luke Davies "Lion. Droga do domu"

Tom Ford "Zwierzęta nocy" 

 

Najlepsza muzyka oryginalna:

Johann Johannsson "Nowy początek"

Mica Levi "Jackie"

Justin Hurwitz "La La Land"

Dustin O'Halloran, Hauschka "Lion. Droga do domu"

Abel Korzeniowski "Zwierzęta nocy"

 

Najlepsze zdjęcia:

Bradford Young "Nowy początek"

Giles Nuttgens "Aż do piekła"

Linus Sandgren "La La Land"

Greig Fraser "Lion. Droga do domu"

Seamus McGarvey "Zwierzęta nocy"

 

Najlepszy montaż:

Joe Walker "Nowy początek"

John Gilbert "Przełęcz ocalonych"

Tom Cross "La La Land"

Jennifer Lame "Manchester by the Sea"

Joan Sobel "Zwierzęta nocy"

 

Najlepsza scenografia:

John Bush, Charles Wood "Doctor Strange"

Stuart Craig, Anna Pinnock "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Jess Gonchor, Nancy Haigh "Ave Cezar!"

Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco "La La Land"

Shane Valentino, Meg Everist "Zwierzęta nocy" 

 

Najlepsze kostiumy:

Joanna Johnston "Allied"

Colleen Atwood "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Consolata Boyle "Boska Florence"

Madeline Fontaine "Jacki"

Mary Zophres "La La Land"

 

Najlepsza charakteryzacja:

Jeremy Woodhead "Doctor Strange"

J. Roy Helland, Daniel Phillips "Boska Florence"

Shane Thomas "Przełęcz ocalonych"

Donald Mowat, Yolanda Toussieng "Zwierzęta nocy"

"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" nominowany zespół

 

Najlepszy dźwięk:

Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl, Sylvain Bellemare "Nowy początek"

Mike Prestwood Smith, Dror Mohar, Wylie Stateman, David Wyman "Żywioł. Deepwater Horizon"

Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O’Connell, Andy Wright "Przełęcz ocalonych"

Mildred Iatrou Morgan, Ai-Ling Lee, Steve A. Morrow, Andy Nelson "La La Land"

 

Najlepsze wizualne efekty specjalne:

Louis Morin "Nowy początek"

Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner "Doktor Strange"

Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez "Księga dżungli"

Neil Corbould, Hal Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" 

 

Najlepsza brytyjska animacja krótkometrażowa:

Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh "The Alan Dimension"

Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King "A Love Story"

Jennifer Zheng "Tough"

 

Najlepsza brytyjski film krótkometrażowy:

Richard John Seymour "Consumed"

Shpat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Mulloy, Scott O’Donnell "Home"

Bart Gavigan, Samir Mehanovic, Ailie Smith, Michael Wilson "Mouth of Hell"

Farah Abushwesha, Emmet Fleming, Andrea Harkin, Conor MacNeill "The Party"

Charlotte Regan, Jack Hannon "Standby"

 

THE EE RISING STAR AWARD:

Anya Taylor-Joy

Laia Costa

Lucas Hedges

Ruth Negga

Tom Holland