Ile razy zastanawiałyście się, dlaczego wasze życie nie wygląda tak, jak to w filmach dla nastolatek? My w okresie dojrzewania wielokrotnie... I trochę czujemy się oszukane przez amerykańskie produkcje, które obiecywały nam szalone imprezy, szkolne romanse i dobre oceny bez konieczności uczenia się. Po kilku latach, zrozumiałyśmy, że polska rzeczywistość znacznie różni się od tej amerykańskiej (a najlepsze filmy dla młodzieży powstają właśnie w USA), ale mimo to, postanowiłyśmy stworzyć listę kłamstw pochodzących z filmów dla nastolatek – wprowadziły nas w błąd i jeszcze długo im tego nie wybaczymy!

ZOBACZ TAKŻE: Naukowcy chcą przedłużyć okres dojrzewania. Skończyliście 20 lat? To wcale nie oznacza, że jesteście dorośli >>>
 

Cheerleaderki to najfajniejsze dziewczyny w szkole

Na pewno pamiętacie, że najładniejsze w szkole były cheerleaderki – te dziewczyny miały zawsze idealne sylwetki, perłowe uśmiechy i długie, lśniące włosy. Czy nie jest to największe kłamstwo ever? W dodatku w polskich szkołach przecież rzadko kiedy w ogóle są cheerleaderki...
 

Mądre dziewczyny są brzydkie

W filmach dla nastolatek mądre dziewczyny zawsze nosiły aparaty na zębach, miały tłuste włosy, a do tego nie umiały się dobrze ubrać. To kretyński stereotyp. Wszyscy przecież znamy dziewczyny, które są nie tylko inteligentne, ale i piękne. Jedno nie wyklucza drugiego.
 

Jedzenie na stołówkach może być smaczne

Pamiętacie te idealne stołówki? Każdy mógł osobiście zadecydować, co chce zjeść na lunch – do wyboru uczniów były nie tylko warzywa i owoce, po które licealiści raczej rzadko sięgają, ale też pizza i hamburgery! Przypomnijcie sobie rozgotowany makaron, albo mięso twarde jak podeszwa, znane z Waszych szkolnych stołówek... Masakra!
 

Uczelnie w całym kraju będą błagać, żebyście u nich studiowały

Kojarzycie ten moment po egzaminach, kiedy licealiści otrzymywali listy z zaproszeniami na studia? Uniwersytety same prosiły uczniów, żeby zdecydowali się na studia właśnie u nich. Chciałybyśmy, żeby w naszym przypadku było podobnie. Niestety nie wyszło i same musiałyśmy walczyć o znalezienie się na listach przyjętych.
 

Wakacje z rodzicami to obciach

W filmach dla nastolatków każdy chciał uniknąć wakacyjnego wyjazdu z rodzicami. Dwa tygodnie nad morzem z mamą i tatą kojarzą się wyłącznie z nudą i obciachem? Może jesteśmy dziwne, ale chętnie podróżujemy z rodzicami (zrozumiecie to z biegiem lat) i celebrujemy wspólne chwile w rodzinnym gronie.
 

Buntownicy to największe ciacha

Oooo tak, najprzystojniejsi chłopcy w szkole to obowiązkowo typowi bad boys. Wciąż siedzą pod gabinetem dyrektora i drwią ze wszystkich dookoła. A, no i oczywiście do szkoły przyjeżdżają na motorach...
 

Akademik może wyglądać jak pięciogwiazdkowy hotel

Jeżeli kiedykolwiek byłyście w akademiku w którymś z polskich miast, to doskonale wiecie, że ostatnie, co przypominał, to właśnie te domy studenckie z amerykańskich filmów dla nastolatek.  |

Najgorzej wydane pieniądze, czyli 4 błędy, które popełniają Millenialsi >>>
 

Samochód od razu po zdaniu prawka

Teraz rozumiemy już, dlaczego 16-latkowie od razu po zdaniu prawa jazdy dostawali samochody od rodziców – w USA nie ma praktycznie innej opcji przemieszczania się (chyba, że żyjesz w dużym mieście) ze względu na odległości. Ale jeszcze kilka lat temu zazdrościłyśmy im i same liczyłyśmy na jakieś zgrabne autko od rodziców.
 

Pierwsze randki zapierają dech w piersiach

Pierwsze randki w filmach dla nastolatek były idealne – w romantycznej restauracji, przy świecach, w otoczeniu czerwonych róż... Ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dziś wiemy, że cała ta oprawa nie jest najważniejsza i często luźny wypad do kina i seans z popcornem jest dużo fajniejszy!
 

Jedzenie na mieście to norma

Też zastanawialiście się, dlaczego kieszonkowe od rodziców nie wystarczało na codzienne wypady do knajpy z przyjaciółmi? A jeżeli już, to stać Was było zaledwie na Cheeseburgera i frytki z McDonalda... W amerykańskich filmach jedzenie na mieście z paczką znajomych, było czymś totalnie normalnym.

Zobacz także: Najlepiej ubrane bohaterki seriali dla nastolatek >>>