Żołnierze

Osoby pracujące w wojsku są narażone na wysokie ryzyko fizycznego uszczerbku na zdrowiu, zarówno swoim jak i innych, za których są bezpośrednio odpowiedzialni.

Najmniej opłacalne zawody na świecie, czyli praca bez przyszłości >>>

Strażacy

Wbrew wielu opinii, strażacy nie zajmują się wyłącznie takimi rzeczami jak ratowanie uwięzionych kotków na szczycie drzewa. Podobnie jak żołnierze, ryzykują swoje zdrowie (często też życie), będąc jednocześnie odpowiedzialni za inne osoby.

Piloci

To, że latanie jest bezpieczniejsze niż prowadzenie samochodu, wiadomo już od dawna. Ale możemy sobie jedynie wyobrazić, pod jaką presją znajdują się piloci, aby bezpiecznie przetransportować setki pasażerów, biorąc pod uwagę katastrofalne skutki, jakie mogą wystąpić, kiedy coś pójdzie nie tak. 

Policjanci

Mierzą się z podobnym stresem co żołnierze i strażacy.

Koordynatorzy eventów

Zawód, który wzbudzi chyba najwięcej kontrowersji w tym zestawieniu. Organizatorzy różnego rodzaju imprez stają w obliczu wielu problemów, a ich praca wymaga trzymania nerwów na wodzy oraz wszechstronności. 

Dziennikarze

Praca pod presją czasu, strach przed procesami sądowymi i zwolnieniami, ponieważ rynek cały czas się zmienia. 

Zobacz także:

Menadżerowie w dużych korporacjach

Stanowiska menedżerskie to wielka odpowiedzialność, a zarządzanie zespołem wymaga umiejętności. To bardzo skomplikowana kwestia, a presja wyników nie ułatwia pracy.

Kierowcy taksówek

Ich praca jest czasami bardzo frustrująca. Przez cały dzień (lub noc) muszą być maksymalnie skupieni, a niektórzy klienci im tego nie ułatwiają. Dodatkowo, przytłacza ich stres w związku z konkurencją.

PR-owcy

Naglące terminy, kontakty z mediami i gwiazdami przyczyniają się do wysokiego poziomu stresu.

Prezenterzy telewizyjni 

Oni także pracują pod ogromną presją, występy na żywo, jak najmniej pomyłek, świetny wygląd…to musi być duży stres.