Planujecie podróż i szukacie hotelu o naprawdę wysokim standardzie? Jeżeli tak, to koniecznie spójrzcie na ranking przygotowany przez portal TripAdvisor, który właśnie szesnasty rok z rzędu przyznał nagrody dla najlepszych hoteli na świecie. O tym, jakie miejscówki znalazły się w top 10 zadecydowali podróżnicy.

Jakie czynniki oceniali korzystający z portalu TripAdvisor? Otóż przede wszystkim jakość usług oraz design i standard pokoi. Ważne było również to, czy hotel posiada własny basen i w jakiej okolicy został usytuowany. Poza tym, na końcowy wynik wpływ miał też smak serwowanego w hotelowej restauracji jedzenia, a nawet to, czy goście mieli nieograniczony i przede wszystkim darmowy dostęp do sieci wi-fi.

ZOBACZ TAKŻE: 5 najtańszych europejskich stolic idealnych na weekend i nie tylko

Najlepszą dziesiątkę zamyka Hanoi La Siesta Hotel Trendy położony w Wietnamie. Mieszkający w nim goście mogą spróbować tradycyjnych wietnamskich dań, a także skorzystać z pełnej oferty zabiegów SPA. Noc spędzona w tym hotelu kosztuje około 101 dolarów, czyli niecałe 400 zł - nie jest źle! Jeżeli natomiast jesteście łowcami okazji, to koniecznie udajcie się do Wietnamu w maju - wtedy za noc w Hanoi La Siesta Hotel Trendy zapłacicie tylko 81$! Na liście najlepszych hoteli na świecie znajdują się również kurorty położone na Malediwach, w Indiach, czy Costa Rice - te są naprawdę egzotyczne. Jak się pewnie domyślacie, w top 10 nie ma żadnego polskiego hotelu, ale dwa miejsca należą do miejscówek z Europy. Na 8. miejscu uplasował się XIX-wieczny La Réserve Paris Hotel & Spa, który położony jest tuż obok Pól Elizejskich. Jeżeli kochacie francuski szyk, dbałość o detale, a także marmurowe zdobienia, to koniecznie odwiedźcie to miejsce! Na dwie pozycje wyżej wskoczył natomiast włoski Hotel Belvedere - to idealne miejsce dla osób preferujących aktywny wypoczynek, ale potrzebujących przy tym relaksu (oferowanego przez hotelowe SPA). A które miejsce okazało się być najlepszym hotelem na świecie w 2018 roku według podróżników? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej galerii!