MATERIAŁ PARTNERA

Oto zestawienie 10 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które zawiera w sobie zarówno takie procedury, które wykonać można już za kilkaset złotych, jak i kosztowne zabiegi, przeprowadzane z zastosowaniem zaawansowanych urządzeń. Za ich pomocą można wygładzić zmarszczki, ujędrnić skórę czy wymodelować sylwetkę - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wypełnianie zmarszczek botoksem

Toksyna botulinowa to naturalna substancja, która w ostatnich latach zawojowała rynek medycyny estetycznej. Mają na to wpływ jej unikalne właściwości, polegające na blokowaniu impulsów nerwowych, prowadzących do skurczów mięśni, odpowiedzialnych m.in. za tworzenie się zmarszczek. Ich wypełnianie za pomocą botoksu ogranicza się do wprowadzenia substancji pod skórę przy użyciu cienkiej igły. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, przystępny cenowo (od 400 zł) i w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności pacjenta. Efekty utrzymują się przez około 4-6 miesięcy.

Regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Hit medycyny estetycznej ostatnich sezonów to zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, czyli substancji, wyodrębnianej z krwi pacjenta. Następnie, za pomocą wielu delikatnych nakłuć różnej głębokości, jest ona wprowadzana pod skórę, dzięki czemu pobudza tkanki do regeneracji, wspomaga produkcję kolagenu oraz rozwój naczyń krwionośnych. Zabieg przeprowadzony w obrębie twarzy poprawia ogólny wygląd cery: staje się ona odświeżona, promienna, wypoczęta, pełna blasku i elastyczna, a dodatkowo zmarszczki i inne niedoskonałości zostają zredukowane. Można go wykonać także na dłoniach, szyi czy dekolcie .

Nici liftingujące

To znacznie tańsza (ceny zabiegów rozpoczynają się już od 1 500 zł) i mniej inwazyjna alternatywna dla tradycyjnego liftingu. Wprowadzone pod skórę za pomocą cienkich, dwukierunkowych igieł, nici liftingujące poprawiają owal twarzy, unoszą brwi, likwidują tzw. chomiki, a także wygładzają skórę szyi. Dzieje się tak z powodu wzmożonej produkcji kolagenu w miejscach, w których zostały umieszczone nici. Za pomocą specjalnych nici można również wykonać lifting krocza.

Mezoterapia

Jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów estetycznych, który można wykonać na wielu częściach ciała począwszy od twarzy, przez szyję, dekolt, dłonie aż po skórę głowy (w zależności od części ciała, ceny rozpoczynają się od ok. 400 zł). Polega on na wprowadzeniu pod skórę specjalnie dobranych koktajli, zawierających w sobie substancje pozytywnie wpływające na jej kondycję. Mezoterapię wykonuje się za pomocą głowicy zakończonej mikroigiełkami – oprócz wprowadzania koktajli pod skórę, mikronakłucia pobudzają skórę do regeneracji.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy również jest substancją naturalnie występującą w organizmie, której najważniejsza cecha to wiązanie cząsteczek wody. Odpowiada on m.in. za gładkość i jędrność skóry, ale z powodzeniem wykorzystuje się go także w zabiegach powiększających usta. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego w wargi przy pomocy iniekcji, zwiększają one swoją objętość, stają się pełniejsze, bardziej zmysłowe i gładkie. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a jego koszt oscyluje w granicach 1 300 zł , tu znajdziesz więcej cen modelowania ust kwasem hialuronowym a tutaj zdjęcia jak wyglądają usta po zabiegu: www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/modelowanie-ust-wypelniaczem

 Ultraformer

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer służy do liftingu ciała i twarzy. Urządzenie wykorzystuje falę ultradźwiękową podgrzewającą tkanki, co prowadzi do ich obkurczania oraz stymuluje produkcję kolagenu. W efekcie, skóra staje się odmłodzona i bardziej jędrna, a zmarszczki zanikają. Zaletą Ultraformera jest możliwość wykonania zabiegu przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie. W zależności od intensywności zabiegu oraz obszaru ciała, który jest mu poddawany, cena może wynieść nawet ok. 6 000 zł.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to procedura, polegająca na rozpuszczeniu nadmiaru tłuszczu w określonych partiach ciała za pomocą wprowadzonych pod skórę substancji o określonych stężeniach. Rozpuszczone komórki tłuszczowe są następnie w naturalny sposób wydalane z organizmu. Lipolizę iniekcyjną można wykonać w celu wymodelowania ud lub brzucha, redukcji worków pod oczami, likwidacji tzw. drugiego podbródka czy zmniejszenia przerośniętych piersi u mężczyzn. Stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.

Surgi Wire

Surgi Wire jest jedną z najnowocześniejszych metod usuwania zmarszczek, zwłaszcza tych bardzo głębokich. Opiera się ona na wprowadzeniu pod skórę wzdłuż zmarszczki cienkiego drutu wykonanego ze stali nierdzewnej, wykonaniu za jego pomocą pętli oraz rozluźnieniu mięśnia odpowiedzialnego za tworzenie zmarszczki. Dzięki temu skóra z powrotem staje się gładka i młoda. Cała procedura jest krótkotrwała, bezbolesna i przynosi efekty już po jednym zabiegu. Jej koszt to ok. 2 000 - 2 500 zł.

Laserowe usuwanie blizn

Zabiegi z wykorzystaniem lasera to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania różnego rodzaju blizn: potrądzikowych, pozabiegowych czy pourazowych, ale również przebarwień oraz rozstępów. Impulsy emitowane przez laser powodują koagulację (niszczenie) tkanki tworzącej bliznę lub komórek odpowiedzialnych za przebarwienie i stymulują produkcję tkanek zdrowych. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne, dolegliwości bólowe – nieodczuwalne, a efekty – trwałe. Ceny zabiegów wynoszą od 100 do nawet 3 000 zł.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu wierzchnich warstw naskórka i skóry. Można ją wykonać na twarzy, szyi, dekolcie, plecach czy udach. Poleca się ją osobom borykającym się z trądzikiem, bliznami, przebarwieniami, rozstępami, cellulitem oraz pierwszymi oznakami starzenia. Dzięki mikrodermabrazji można złuszczyć martwe komórki naskórka, dotlenić skórę, przywrócić jej naturalny koloryt i gładkość. Ceny za zabieg w obrębie twarzy zaczynają się od 100 zł, zaś pleców – od około 200 zł.