Zbliża się tłusty czwartek. W naszym kręgu kulturowym jest to dzień rozpusty, w którym słowo „umiar” nie istnieje. Przesąd głosi, że należy zjeść co najmniej jednego pączka, aby zagwarantować sobie szczęście w nadchodzącym roku. Alternatyw jest naprawdę sporo, a smażone w głębokim tłuszczu (lub w wersji fit - pieczone) ciasto drożdżowe, nadziewane konfiturą lub innymi kremami to najpopularniejszy przysmak w tłusty czwartek.

Chociaż jesteśmy zdecydowanie przeciwko kulturze diety, mamy świadomość, że dla wielu z was liczenie kalorii - z różnych powodów - jest ważne. A ponieważ tłusty czwartek to taki dzień, w którym zazwyczaj dostarczamy sobie nieco więcej „paliwa” niż normalnie, tym z was, dla których to istotne, chcemy zaproponować coś z przymrużeniem oka.

Tłusty czwartek: najprzyjemniejsze sposoby na spalenie pączków

Omni Calculator to narzędzie opracowane kilka lat temu przez krakowski startup, które pozwala obliczyć niemal wszystko. Zostało stworzone, by „rozwiązywać problemy o podłożu matematycznym”, a jego celem jest „umożliwienie użytkownikom podejmowania racjonalnych decyzji w oparciu o liczby”. Kalkulator przydaje się m.in. w sporcie, gotowaniu i prowadzeniu biznesu (np. do obliczania marży w sklepie), ale oferuje też bardziej „kreatywne” wyliczenia. Np. ile książek można by przeczytać w czasie, który codziennie marnujemy na scrollowanie Facebooka, albo ile i jakiego rodzaju aktywności fizycznej potrzebujesz, by spalić zjedzone w tłusty czwartek pączki.

Do wyboru są bardzo przyjemne czynności, takie jak: namiętny seks, przytulanie i pieszczoty, romantyczny taniec, słodkie pocałunki czy masaż partnera. Jeśli nie macie dziewczyny lub chłopaka, nic straconego! Na pewno spodobają wam się alternatywy dla singli, czyli gorąca kąpiel z bąbelkami lub relaksujący sen. Spędzacie ten dzień z przyjaciółmi? Obejrzyjcie przerażające horrory, rozegrajcie partię planszówek lub śmiejcie się do rozpuku - w ten sposób pozbędziecie się zjedzonych w tłusty czwartek pączków, faworków i innych smakołyków.

Za pomocą kalkulatora, wybierając ulubioną czynność, obliczycie, ile dokładnie potrzebujecie na to czasu. Aby się tego dowiedzieć, w odpowiednie miejsca trzeba wpisać: liczbę pączków, typ pączka, wagę oraz wybraną aktywność. Kalkulator, o którym mowa, możecie wypróbować poniżej.

Pączkowanie