Zastanawialiście się kiedyś, co czyni piosenkę hitem lata? Czy jest to chwytliwa melodia, łatwy do zapamiętania tekst, a może coś zupełnie innego? Naszym zdaniem nie ma jednej reguły, gdyż niekiedy najpopularniejsze piosenki w okresie wakacji, o których dowiadujemy się z różnego rodzaju podsumowań, naprawdę zaskakują. Takie zestawienia przygotowuje również jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych, czyli Spotify. I skupia się nie tylko na tym, co w ciągu najcieplejszych miesięcy w roku słuchali ludzie na całym świecie, ale także w Polsce.

W polskim podsumowaniu 10 największych hitów lata 2019 króluje Schafter. I to bez wątpienia jest to, o czym pisaliśmy, wyżej - nie wszyscy wskazaliby ten numer, nawet nie będąc jego fanem, jako najpopularniejszy letni kawałek. A jednak. Numer jeden należy do utworu hot coffee. Pozycja druga to z kolei singiel Rainman, który powstał w kooperacji Tymka, rapera TEDE i Trill Pema. W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć przeboju SeñoritaCamili Cabello i Shawna Mendesa. Co do szału na jego punkcie nie mamy żadnych wątpliwości. Popularne rozgłośnie radiowe grały go lata przynajmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt razy dziennie, a w serwisie Spotify był on w końcu na wyciągnięcie ręki. Dziesiątkę zamyka równie gorący duet, czyli Taco Hemingway oraz Dawid Podsiadło i ich W piątki leżę w wannie.

Zobacz także: Shawn Mendes i Camila Cabello zaśpiewali po raz pierwszy na żywo utwór „Señorita”!

Jeżeli chodzi zaś o preferencje muzyczne użytkowników Spotify na całym świecie, to ich wybory pokrywają się w dużej mierze z tym, czego słuchali Polacy. Choćby dlatego, że pierwsze miejsce na światowej liście przypadło piosence Señorita. Wśród liderów znaleźli się również Ed Sheeran i Justin Bieber z utworem I Don't Care, a także singiel bad guy w wykonaniu Billie Eilis. Poniżej oba zestawienia w całości.

Top 10 letnich przebojów w Polsce 2019

1. Schafter - hot coffee
2. TEDE, Trill Pem, Tymek - Rainman
3. Camila Cabello, Shawn Mendes - Señorita
4. Billie Eilish - bad guy
5. Bedoes, Lanek - Nadchodzi lato!
6. Tymek, Big Scythe  - Język ciała
7. Lil Nas X, Billy Ray Cyrus - Old Town Road – Remix
8. Ed Sheeran, Justin Bieber - I Don't Care
9. Dawid Podsiadło - Trofea
10. Taco Hemingway, Dawid Podsiadło - W piątki leżę w wannie 

Światowe Top 10 Spotify 

1. Camila Cabello, Shawn Mendes - Señorita
2. Ed Sheeran, Justin Bieber - I Don't Care
3. Billie Eilish - bad guy
4. Lil Nas X, Billy Ray Cyrus - Old Town Road – Remix
5. Bad Bunny, Tainy - Callaita
6. Ed Sheeran, Khalid - Beautiful People (feat. Khalid)
7. Darell, Sech - Otro Trago
8. Lewis Capaldi - Someone You Loved
9. Post Malone, Young Thug - Goodbyes (Feat. Young Thug)
10. Post Malone, Swae Lee - Sunflower - Spider-Man: Into the Spider-Verse