Dzień Singla, który wypada dobę po święcie zakochanych, czyli Walentynkach, to dobra okazja do refleksji. Refleksji na temat tego, ile plusów ma bycie samej (nie mylić z byciem samotną, to dwa zupełnie inne stany!). Bo prawda jest taka, że nic lepszego w życiu nie mogło ci się przytrafić. Serio! A coś nam się wydaje, że mimo, iż nie masz problemu z tym, że akurat nie masz obecnie faceta, zdecydowanie za rzadko doceniasz ten błogi stan, który daje ci całe mnóstwo możliwości praktycznie w każdej dziedzinie życia! Przykłady? Nie ma sprawy! 

10 rzeczy, które powinnaś docenić, jeśli jesteś singielką 

1. Nie musisz planować Walentynek. Uff! Spędzasz ten dzień, jak tylko chcesz. Czyli tak, jak każdy inny w roku  jak najlepiej potrafisz! 

2. Wyjazd na urlop możesz zaplanować w każdej chwili. Nie ustalasz z nikim terminów, nie konsultujesz miejsca, gdzie się wybierasz ani w którym będziesz nocować. Po prostu robisz to, co ci się podoba. Czy to nie wspaniałe uczucie?

3. Nie musisz wychodzić z ludźmi, za którymi nie przepadasz tylko dlatego, by nie sprawić komuś przykrości. Bo kontakt z innymi ludźmi ma być przyjemnością, a nie karą.  

4. Nie masz problemu, u kogo spędzacie święta. Spędzasz je w jedynym słusznym miejscu, czyli w swoim własnym domu. 

5. Kiedy wychodzisz na imprezę, możesz rozwiać z kim chcesz bez obawy, że ktoś może mieć o to pretensje. A tak swoją drogą, jeśli ktoś komuś robi o to wyrzuty, to serdecznie współczujemy.

6. Nie musisz przejmować się, czy ta druga osoba lubi twoich znajomych czy nie. Ty za to lubisz kogo chcesz. 

Zobacz także:

7. Masz więcej czasu, żeby inwestować w siebie i w swój rozwój. Zarówno ten zawodowy, jak i duchowy. 

8. A jeśli masz ochotę oglądać seriale przez pół dnia, nikt nie wypomina Ci tego przez drugą połowę dnia. To co, maraton z Bridgertonami w roli głównej czy powtórka z Seksu w wielkim mieście? Btw, Samantha byłaby z ciebie dumna! 

9. Możesz w każdej chwili zmienić pracę i miejsce zamieszkania. Jeśli masz prawdziwych przyjaciół i fajnych znajomych, odległość nie będzie dla nich problemem. Z partnerem lub partnerką często nie jest już tak łatwo. 

10. Bardziej koncentrujesz się na tym, żeby pokochać siebie. Tylko wtedy, kiedy będziesz pewna, że jesteś dla siebie najważniejsza, możesz obdarzyć szczerym i zdrowym uczuciem drugą osobę.