W mniemaniu wielu, 30. rok życia to przełomowy moment. Choć oczywiście wszystko to zależy od indywidualnego podejścia i praktycznie nie można generalizować, to coś w tym jest, w wielu tematach używamy tej naszej trzydziestki jako wymówki. I mówimy "do trzydziestki się ogarnę". A gdyby tak podejść do tematu z drugiej strony i pomyśleć, co warto zrobić, zanim skończycie 30. rok życia? Takich rzeczy jest sporo, ale my wybraliśmy 10 pomysłów, które sami zamierzmy zrealizować (jeszcze nie ze wszystkimi nam się udało, ale jesteśmy na dobrej drodze!). Niektóre są bardziej, inne mniej szalone. Wszystko zależy tak naprawdę od Was, jak podejdziecie do ich realizacji. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kilka punktów jesteście w stanie odhaczyć. Przekonajmy się!

1. Pojedź na festiwal muzyczny

Atmosfera na festiwalach muzycznych jest tak wyjątkowa, że trzeba to przeżyć chociaż raz w życiu. Warto zafundować sobie wycieczkę na wymarzoną muzyczną imprezę i nie odkładać tego na potem!

2. Wybierz się do ekskluzywnej restauracji

Zafunduj sobie kulinarną rozkosz! Wybierz najlepszy alkohol i zjedz to, na co masz ochotę. Koniecznie w dobrym towarzystwie.

3. Seks w nietypowym miejscu

Nie namawiamy do seksu w miejscach publicznych, ale np. pod prysznicem, na blacie w kuchni czy w samochodzie. Dlaczego nie? Spełnijcie swoje erotyczne fantazje!

ZOBACZ TAKŻE: 6 rzeczy, których nauczyło mnie dorosłe życie >>>

4. Udzielaj się w wolontariacie

Warto wydobyć z siebie empatię i zrobić coś bezinteresownie. Jest naprawdę dużo możliwości, a pomagać można w rozmaity sposób, więc wystarczą dobre chęci, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, w czym się spełnisz!

5. Kup nieprzyzwoicie drogie buty lub torebkę

...albo cokolwiek, o czym zawsze marzyłaś/-eś! Trencz Burberry, mokasyny od Gucciego czy torebka Yves Saint Laurent? Odłóż pieniądze, potraktuj ten zakup jak inwestycję i nie przejmuj się, że normalnie Cię na to nie stać.

6. Naucz się języka obcego

Inwestycja w siebie, która przyniesie same korzyści. Znajomość języka obcego jest zawsze dodatkowym atutem. Będąc dorosły masz ten komfort, że możesz wybrać sobie warunki, w jakich chcesz się uczyć. Zajęcia w grupie lub indywidualne? A może kurs online? Na pewno jest chociaż jeden język obcy, który zawsze chciałaś/-eś znać.

7. Poznaj historię swojej rodziny

To może być fascynujące doświadczenie, a odkrycia mogą być zaskakujące. Porozmawiaj z babcią, dziadkiem, poszperaj w zapomnianych pamiątkach rodzinnych, zostawionych gdzieś na strychu. Po prostu dowiedz się więcej o swojej rodzinie.

8. Podróż w jedną stronę

Warto dodać życiu odrobinę spontaniczności, dlatego podróż z biletem w jedną stronę to dobry pomysł! Nic tak nie pobudza kreatywności jak podróże, a wyjście ze strefy komfortu naprawdę się opłaca. Pozwólcie sobie na szaleństwo od czasu do czasu, po prostu.

9. Spróbuj sportów ekstremalnych 

Skok na bungee, wspinaczka górska, a może windsurfing? Cokolwiek wybierzesz, emocje, które będą Ci towarzyszyć, zapamiętasz na zawsze. A przy okazji być może połkniesz bakcyla?

10. Zrób sobie gap year

Zanim założysz rodzinę i pochłoną Cię obowiązki domowe, zrób sobie tzw. gap year. Jeżeli nie jesteś pewna/pewien tego, co chcesz robić w życiu i możesz sobie pozwolić na chwilę oddechu, zrób to. Im wcześniej, tym lepiej. W tym czasie możesz podróżować, odbyć ciekawy kurs lub zrobić coś, co zawsze chciałaś/-eś, ale nigdy nie było na to czasu.

ZOBACZ TAKŻE: Ile razy w tygodniu kobiety powinny spotykać się z przyjaciółkami? Naukowcy apelują, że to dobre dla zdrowia! >>>