Millenialsi, czyli inaczej Pokolenie Y, to osoby urodzone w latach 80’ i 90’, które zawsze są online, nie wypuszczają swoich smartphonów z rąk i z łatwością poruszają się w internetowej rzeczywistości. Nowe technologie nie mają przed nimi tajemnic, a social media to swoiste miejsce spotkań, źródło rozrywki, a często także sposób na życie.

Poprzednie pokolenia często nie potrafią zrozumieć świata, w którym z taką łatwością poruszają się Millenialsi. Jest to dość oczywiste, bo dorastaliśmy w kompletnie różnej rzeczywistości, ale mimo to, wiele osób wciąż nie potrafi zaakceptować faktu, że czasy się zmieniają, a świat idzie do przodu.

ZOBACZ TAKŻE: Millenialsi kochają te aplikacje! >>>

Dlatego postanowiłyśmy stworzyć listę rzeczy, które dla Millenialsów są czymś oczywistym, a dla poprzednich pokoleń to istna czarna magia!
 

1. Dzielenie się wszystkim w internecie

Millenialsi kochają Instagrama, Snapchata, Tindera i wszystkie inne apki, dzięki którym można się pokazać szerszej publiczności. Niektórzy tego nie rozumieją, ale przecież każda z nas wie, jak miło jest zobaczyć kolejny komentarz typu WOW pod naszym selfie!
 

2. Robienie zdjęć dosłownie WSZYSTKIEMU

Pokolenia naszych rodziców słyną z teksów typu jedzenie jest do jedzenia, a nie fotografowania - oooo tak, nieraz to słyszałyśmy. My wiemy jednak, że warto zrobić zdjęcie wszystkiemu, co ciekawe, cool, piękne (albo tak, jak w przypadku wymienionego wyżej jedzenia) pyszne! 
 

3. Social media jako sposób na życie

Osoby spoza grupy Millenialsów często nie mogą zrozumieć, albo po prostu zaakceptować tego, że social media można traktować jako poważną pracę o pełnym wymiarze godzin. Wrzucanie zdjęć do sieci przestało być tylko i wyłącznie zabawą – w dzisiejszych czasach jest to pewien sposób na życie i źródło pieniędzy. Wiele firm buduje swoją pozycje używając do tego właśnie social mediów, nie mówiąc już o blogerach i influencerach, którzy, kolokwialnie mówiąc, mają na chleb dzięki działaniu w sieci.
 

4. Rozmowy przez social media

Ile razy zarzucono Wam – Millenialsom to, że zamiast spotkać się w rzeczywistym świecie, np. w kawiarni, wolicie porozmawiać używając Messengera, albo innego komunikatora? Odpowiedź brzmi – często. Szkoda tylko, że zapomina się o tym, że w dzisiejszych czasach nie znamy się wyłącznie z osobami żyjącymi obok nas. Zdarza się, że nasi przyjaciele mieszkają w innym mieście, a nawet kraju i takie wspólne wyjście jest po prostu niemożliwe (ale oczywiście z chęcią wybierzemy się na wspólną kawę, a później opublikujemy jej fotkę na Instagramie!).

ZOBACZ TAKŻE: 8 rzeczy, których mężczyźni nie powinni robić na Tinderze >>>
 

5. Nie ma opcji, żeby wyjść z domu bez powerbanka

Lubicie życie na krawędzi? Ryzyko jest całkiem fajne, ale na pewno nie w tym przypadku. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy wyszły z domu bez powerbanka, ładowarki, albo chociaż odpowiedniego kabla, który zawsze gdzieś uda się podłączyć. Smartphone nie może paść w nieoczekiwanym momencie, to byłoby nieodpowiedzialne.
 

6. Nieustanne używanie telefonów w komunikacji miejskiej

Wiele starszych osób nie może pogodzić się z tym, że np. podczas jazdy tramwajem, wszyscy siedzą wpatrzeni w ekrany swoich smartphonów. Dla nas, Millenialsów, nie ma nic dziwnego w tym, że czatujemy ze znajomymi, słuchamy muzyki albo czytamy coś, co nas interesuje. Wręcz przeciwnie, bo to gadanie z obcymi bywa nieco niezręczne i co najmniej... dziwne :)
 

7. Nie dotykaj mojego telefonu state of mind

Nie oszukujmy się, my – Millenialsi zawsze mamy smartphony obok siebie. Często nie wypuszczamy ich z rąk przez cały dzień. Wszystko dlatego, że po prostu lubimy mieć wszystko pod kontrolą. Poza tym, w dzisiejszych czasach, w naszych telefonach jest wszystko – prywatne zdjęcia, wiadomości, informacje, które nie powinny dostać się w nieodpowiednie ręce. Jeżeli możesz użyć naszego smartphona, to znaczy, że jesteś zaufaną osobą!

 

8. Doświadczenia, nie pieniądze

To, co jest naprawdę piękne, to fakt, że pieniądze nie są dla nas najważniejsze. Millenialsi pragną przeżyć swoje życie jak najlepiej i najciekawiej – zobaczyć jak najwięcej, poznać jak najwięcej i doświadczyć jak najwięcej. Pieniądze nie są najistotniejszą kwestią w naszym życiu, jako część Pokolenia Y wiemy, że liczą się ludzie oraz wszystko to, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni.

 

9. Tolerancja

Pokolenie Y słynie z tego, że kocha swoje (na ogół bardzo ciekawe) życie. Nie czujemy więc potrzeby wchodzenia z butami w cudze życie. Każdy z nas dostał tylko jedno i (dopóki nie robi nikomu krzywdy) powinien je przeżyć tak, jak ma na to ochotę – nie zależnie co robi w wolnym czasie, z kim śpi, albo jak się ubiera. Millenialsi są tolerancyjni.

 

10. One more episode

(Na szczęście) żyjemy w takich czasach, że wszystkie ulubione seriale i filmy mamy na wyciągnięcie ręki. Nie musimy czekać całego tygodnia na kolejny odcinek telewizyjnych seriali, dlatego – jak już oglądać, to od razu cały sezon! Chociaż oczywiście najpierw musimy znaleźć jakikolwiek wolny wieczór...

Zgadzacie się z tym? A może dodałybyście coś jeszcze do naszej listy?