Do tej pory w sieci mogliśmy oglądać 100 Years of Beauty w wersji amerykańskiej, rosyjskiej, a nawet hinduskiej. Od niedawna istnieje także polska! Podziękujcie Karolinie Żebrowskiej, która nie mogąc znaleźć opowieści zmieniających się trendach i pięknie w naszym kraju, postanowiła... stworzyć ją sama.

Podczas niespełna trzy minutowego video możemy zobaczyć 11 sylwetek kobiet, zmieniających się od 1910, aż do 2010 roku. Na wiele z tych kreacji, fryzur i makijaży miały wpływ wydarzenia polityczne i kulturowe. Autorka filmu, Karolina Żebrowska, za te najważniejsze momenty poszczególnych dekad, wzięła m.in. rok 1918, kiedy Polska odzyskała niepodległość, a kobiety w naszym kraju zyskały prawa wyborcze i II Wojnę Światową. Następnie wspomniała o nieco weselszych już latach 60’ minionego wieku, kiedy to swój strój i pełen makijaż, kobiety prezentowały stojąc w kilkunastometrowych kolejkach. Autorka nie zapomniała także o czasie krwawych protestów, komunizmie oraz o jego zakończeniu, kiedy Polacy zaczęli cieszyć się zagranicznymi dobrami, np. Coca-colą. Cały materiał zakończył się rokiem 2010, jednak obył się on bez komentarza. Dlaczego? Zdaniem autorki, a zarazem modelki występującej w filmie, są to czasy zbyt świeże i ciężko jest je w jakikolwiek sposób podsumować.

ZOBACZ TAKŻE: 5 najlepszych pokazów z fashion weeków jesień-zima 2018/2019 >>>

Naszym zdaniem, taka lekcja historii jest naprawdę cool. Nie dość, że dzięki temu video, możemy zobaczyć, jak zmieniała się trendymoda polska przez ostatnie stulecie, to jeszcze pokazujemy światu najważniejsze i najbardziej istotne momenty z (dość ciężkiej) przeszłości naszego kraju.