Na początku maja informowaliśmy Was o decyzji Netfliksa dotyczącej kontynuowania popularnego w ostatnim czasie serialu 13 powodów. Kilkanaście godzin temu amerykański gigant filmów streamingowych zdradził kolejne szczegóły na temat fabuły nowej części. 

Serial 13 powodów po raz drugi

Netflix na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zamieścił w punktach informację na temat drugiego sezonu. Serial 13 powodów cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i w ogóle nas nie dziwi jego kontynuacja. Fani z niecierpliwością czekają na kolejne doniesienia dotyczące drugiej serii i w końcu się doczekali. W zaplanowanym na 2018 roku drugim sezonie zobaczymy między innymi: perspektywę innych osób na historię Hannah, historię Jessiki, która zostanie kontynuowana, ponieważ będzie ona chciała wrócić do normalnego życia, nie będzie już więcej kaset, więc zmieni się narrator opowiadanej historii, drugi sezon skupi się na temacie procesu przemiany chłopców w mężczyzn i to w jaki sposób traktowane są dziewczyny i kobiety we współczesnej kulturze, a także dowiemy się co dalej stanie się z Bryce'em. 

13 powodów powstał na podstawie popularnej powieści

Serial "13 powodów" powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jay'a Ashera pod tym samym tytułem, a początkowo w roli głównej bohaterki planowano obsadzić Selenę Gomez. Twórcy serialu jednak szybko wycofali się z tej propozycji i zamiast tego, piosenkarka została producentem wykonawczym. Fabuła opowiada historię Hannah Baker, dziewczyny, która pod wpływem presji w college'u popełniła samobójstwo. Przed śmiercią nagrała 13 kaset, na których wyjawiła 13 osób będących bodźcem do tego czynu. 

13 powodów wzbudza sporo kontrowersji 

Wśród wielu osób serial wywołał takie oburzenie, że udało im się wpłynąć na producentów serialu, aby ci wprowadzili dodatkowe plansze z ostrzeżeniami przed pierwszym odcinkiem pierwsze sezonu serialu "13 powodów". Dodatkowo na stronie 13reasonswhy.info pojawiać się będą informacje dotyczące emocjonalnego zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom.