Jest rok 1873. Levi Strauss i Jacob Davis nawiązują współpracę, by opatentować pierwsze nitowane kieszenie w spodniach. Jak to zrobili? Przy użyciu miedzianych nitów, które zastosowali w punktach największego obciążenia materiału. Udało się. 20 maja tego samego roku przyznano im wyłączność na tego typu praktyki. Tak właśnie powstał model Levi's® 501®. Prace nad jego udoskonalaniem trwały latami. Najpierw pojawiły się numery katalogowe do rozróżnienia produktów.

Potem, w odpowiedzi na potrzeby klientów, szlufki. Model 501  pokochali wszyscy: artyści, sportowcy, ikony mody. Nosiła go Marylin Monroe i Marlon Brando. Nic dziwnego, że mówi się o nim: legenda denimu. I nic dziwnego, że doczekał się filmu dokumentalnego na swój temat. The 501® Jeans: Stories of a Original to seria filmów powstałych w hołdzie dla 501®  i jego bardzo istotnego  wpływu na popkulturę. A z okazji rocznicy wynalezienia tych kultowych jeansów 20 maja 2017 Levi’s® zaprezentuje piątą część z serii. Gwiazdy, które utożsamiają się z marką Levi’s®  i noszą popularne na całym świecie 501®. To m.in. Solange, Snoop Dogg, Dwight Yoakam i Vince Staples.

Chcielibyście dołączyć do świętowania? Z okazji #501 Day Levi’s® Polska organizuje, m.in akcję w sklepowych Tailor Shopach. Każdy, kto w dniach 19-20 maja odwiedzi jeden z punktów w sklepach Levi’s®, będzie miał możliwość skorzystać z usług krawieckich i spersonalizować swoje kultowe 501 za darmo! Co więcej, w dniu 20 maja, kupując produkt z rodziny 501® w wybranych sklepach Levi's®, dostaniecie naszywki i patche z limitowanej kolekcji 501® za free. Chcecie więcej? W sobotę (20 maja) Warszawiacy będą mogli bawić się w Klubu Miłość Kredytowa 9 i wspólnie świętować #501Day! O 22:00 zobaczycie dokument składający się z pięciu odcinków o historii kultowych jeansów, a później… zabawa do samego rana. Co Wy na to?