Cara Delevingne
Cara od wczesnego dzieciństwa przyjaźniła sie z Geneviene Garner, córką Sary Doukas (szefowej agencji Storm Model Management). Gdy dziewczyny się poznały miały po zaledwie 5 lat. Pewnego dnia, przyjaciółka zapoznała przypadkiem spotkaną pod szkołą Carę z mamą, która od razu zobaczyła w niej potencjalna modelkę. I choć Cara nigdy wcześnie nie myślała o modelingu, podjęła współpracę z agencją.

Karlie Kloss
W wieku 13 lat jej talent odkryto podczas pokazu w rodzinnym Missouri, w którym Karlie chodziła charytatywnie. Śmieje się, że wtedy nawet lot samolotem był dla niej nie do pomyślenia, dziś w zasadzie żyje na pokładzie.

Joan Smalls
Zawsze marzyła o karierze modelki. W Puerto Rico skąd pochodziła nie mogła się przebić. Sukces przyszedł gdy przeprowadziła się do Nowego Jorku. Jej wielkim debiutem był udział w pokazie Givenchy Haute Couture 2010.

Doutzen Kroes
Kiedy Doutzen miała 18 lat wysłała swoje zdjęcia do agencji, bo chiała trochę dorobić. Natychmiastowo podpisano z nią kontrakt. Zaczęły się sesje, pokazy. W końcu podczas sesji okładkowej dla Vogue Italia stanęła przed obiektywem Stevena Meisela. To był wielki punkt zwrotny w jej karierze. Po sesji przeprowadziła się do Nowego Jorku.

Candice Swanepoel
Jako nastolatka nieoczekiwanie odkryta przez scauta na pchlim targu w RPA. Gdy miała 16 lat już pracowała w Paryżu.

Jourdan Dunn
Scaut Storm Models (agencji reprezentującej Kate Moss) wypatrzył ją w londyńskim Primarku, gdzie jak sama podkreśla nie robiła zakupów, tylko się kręciła.

Chanel Iman
Jak sama utrzymuje modelką chciała zostać od zawsze. Gdy miała 13 lat, jej ciocia biegała przez kilka tygodni po LA z od agencji do agencji pytając o możliwość współpracy. Stanęło na podpisaniu kontraktu z Ford'em.
 

Coco Rocha
Gdy miała 14 lat, na konkursie tańca irlandzkiego podszedł do niej mężczyzna i zapytał czy myślała kiedykolwiek o modelingu. Coco była pewna, że to ktoś z firmy ochroniarskiej, kto zaraz każe jej zdjąć nogi ze stołu… Albo, (jeśli mówił poważnie) potrzebował okularów…

Malaika Firth
Jej mama zadzwoniła do agencji Premier Models po obejrzeniu w telewizji popularnego show "The Model Agency". Szefowa agencji była Malaiką zachwycona, i dziewczyna od razu dołaczyła do grona modelek Premier.

Alessandra Ambrosio
Gdy skończyła 12 lat zaczęła chodzić na lekcje modelingu. Uczęszczała na nie dwa lata, równolegle brała udział w konkursach dla modelek. W wieku 14 lat wygrała Elite Model Look w rodzinnej Brazylii i rozpoczęła karierę.

Pehati Prinsloo
Była na wakacjach w Kapsztadzie z babcią i dziadkiem. Po kościele podczas zakupów zaczepił ją jakiś facet, zapytał czy jest modelką i na kawałku kartki zapisał swój numer telefonu. Dziadkowie byli podejrzliwi, ona też myślała że coś tu nie gra. Zdziwiła się gdy podczas kolejnej wizyty w Kapsztadzie podeszła do niej założycielka agencji Storm i zaprosiła na spotkanie do siedziby firmy. Dogadały się, Behati spędziła w Kapsztadzie całe lato, a współpraca szła tak świetnie, że przeniesiono ją do Londynu.

Miranda Kerr
Gdy miała 13 lat wygrała modelingowy konkurs Dolly magazine. Potem przeprowadziła się do Brisbane, tam skończyła szkołę i zaczęła pozować dla Billabonga.

Gisele Bundchen
Najlepiej opłacana w historii modelka została odkryta podczas zakupów w Sao Paolo. Gdy podszedł do niej agent wcinała Big Mac'a…

Naomi Campbell
Miała zaledwie 15 lat gdy dostrzegł ją Beth Bolgt z Pennington Models. Niedługo po tym znalazła się na planie jednej z pierwszych swoich sesji zdjęciowych… to był edytorial dla brytyjskiego Elle!

Lily Aldridge
Odkryto ją w wieku 16 lat podczas szkolnego festynu. Jej pierwszą pracą była sesja dla kultowej marki Abercrombie & Fitch. Za obiektywem stanął sam Bruce Weber.

Chrissy Teigen
Medialny rozgłos przyniosła jej sesja dla Sports Illustrated, ale odkryta została trochę wcześniej- w surferskim sklepie gdzie pracowała. Była wtedy bardzo zamknięta w sobie, nieśmiała i zakompleksiona- to wydawało się jej zupełnie nierealne.

Linda Evangelista
Pochodziła z konserwatywnej włoskiej rodziny. Za lekcje modelingu w Ontario, gdzie mieszkała płaciła jej matka. W wieku 16 lat japońska agencja zainteresowała się nią i zaprosiła na letni kontrakt. Choć Lindzie nie wolno było mieć chłopaka, ani wracać do domu po 22, rodzice zgodzili się na wyjazd. Na miejscu podczas pierwszej sesji kazano się jej rozebrać do naga. Spanikowała i przerażona poprosiła o pomoc ambasadę kanadyjską… Po dwóch dniach pobytu wróciła do domu i postanowiła skończyć z tym raz na zawsze. Po przekonywaniach agencji zdecydowała si wziąć udział w konkursie piękności Miss Teen Niagara.

Kate Moss
Sarah Doukas znalazła ją na nowojorskim lotnisku JFK, skąd z ojcem leciała do Anglii. Gdy tylko lampka zapiętych pasów zgasła, agentka od razu podeszła do Kate.

Rosie Huntingtin-Whiteley
Odkąd pamięta chciała być.. projektantką. Mówi, że modeling to tylko poczekalnia do wymarzonej kariery.

Julia Nobis
Gdy stała na przystanku autobusowym podeszła do niej kobieta. Julia była pewna, że zapyta o kierunek, ale zamiast tego usłyszała pytanie "Czy jesteś modelką".  Była w szoku.

ZOBACZ TAKŻE:

STYLIZACJE MODELEK IDEALNE NA WRZESIEŃ: STREET FASHION

TOP MODELKI NA INSTAGRAMIE: DŻINSOWE STYLIZACJE

JE MUSISZ OBSERWOWAĆ NA INSTAGRAMIE: TOP TWARZE INTERNETU