Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 13 stycznia 2019 roku zagrała już po raz 27. Tak jak i w ubiegłym roku, zbiórka WOŚP odbyła się bez wsparcia ze strony TVP. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 był transmitowany na żywo w TVN. Miliony Polaków mimo mrozów wyszły na ulice, by przekazać datki najbardziej potrzebującym. Na ulicach roiło się od naklejek z czerwonymi sercami. Wolontariuszy WOŚP można było spotkać na każdym rogu, często kwestowały też gwiazdy, m.in. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Wiele z nich przeznaczyło na licytacje WOŚP wyjątkowe rzeczy - suknię ślubną, koszulkę z autografem, kolację w swoim towarzystwie, wspólny przelot szybowcem i inne. Już w niedzielę wieczorem dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy w ciągu finału zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019. Przypomnijmy, że w zeszłym roku była to suma równa niemal 82 000 000 zł. Niestety, tegoroczna radość z zebranej przez orkiestrę kwoty została zakłócona tragicznymi doniesieniami z Gdańska - w czasie finałowego "światełka do nieba"
 prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został dźgnięty nożem.
Adamowicz zmarł, a jego pogrzeb odbył się 19 stycznia w Gdańsku. Jednak WOŚP działa dalej, tym bardziej dlatego, że Adamowicz od zawsze wspierał inicjatywę Jurka Owsiaka. Prezes WOŚP postawił przy trumnie Adamowicza czerwone serduszko orkiestry. Mówi się, że tegoroczna kwota zebrana przez WOŚP przebije wyniki z ostatnich lat. Ostateczna kwota do sprawdzenia PONIŻEJ.

Ile pieniędzy zebrała WOŚP 2019?

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 miał miejsce 13 stycznia. TVN przygotowało relacje z WOŚP - ostatnia została pokazana po 23:00. O godzinie 20:00 w Warszawie odbyło się tradycyjnie "światełko do nieba". Na scenie obok Jurka Owsiaka nie zabrakło prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. W tym roku światełko odbyło się bez fajerwerków - ze względu na dobro czworonogów. Jurek Owsiak na specjalnej konferencji prasowej w piątek, 8 marca 2019 ogłosił, że WOŚP 2019 zebrała dokładnie 175,938,717,56 mln zł. Ostateczny wynik przebił ten z zeszłego roku. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord WOŚP padł w 2017 roku - orkiestra uzbierała wtedy ponad 105 milionów złotych! 27. Finał WOŚP okazał się więc najlepszy w historii!

ZOBACZ TEŻ: WOŚP 2019 - licytacje gwiazd. Czyja najdroższa?

ZOBACZ ŚWIATEŁKO DO NIEBA 2019 PONIŻEJ: