Z realizacją noworocznych postanowień bywa różnie. Czasami, zbyt pochopnie, rzucamy się na głęboką wodę i planujemy coś, na co: a) nie mamy w sumie czasu, b) konkretnego pomysłu oraz motywacji, c) pieniędzy. Zamiast więc wymyślać coś na siłę, lepiej zacząć od rzeczy, w które zawsze warto inwestować, bez względu na okoliczności – a początek roku może być dodatkową mobilizacją. Na przykład włosy. Jesteś pewna, że odpowiednio je pielęgnujesz? Kiedy ostatnio byłaś u fryzjera podciąć końcówki? Zmieniasz szampon co miesiąc i ciągle nie możesz znaleźć tego właściwego? Żeby ułatwić ci odpowiedź na te pytania i być może podjęcie pewnych kroków, zwróciłyśmy się po pomoc do eksperta, fryzjera Mateusza Mojsaka, właściciela salonu MOJSAK HAIR na warszawskim Mokotowie.

 

Modne kolory włosów na 2021 rok? Wśród 7 najmodniejszych jest kilka zaskoczeń >>>

5 rzeczy, które powinnaś zrobić dla swoich włosów w nowym roku (jak najszybciej!)

1. Regularne podcinanie włosów

Regularność to klucz do sukcesu w większości przypadków. A na pewno, jeśli chodzi o utrzymanie włosów w dobrej kondycji. - Aby włosy, a szczególnie końce, wyglądały zdrowo, należy podcinać je co 8-12 tygodni. Zapobiega to rozdwajaniu końcówek – mówi Mateusz Mojsak. - Do tego, przy okazji strzyżenia można skorzystać z profesjonalnej pielęgnacji, czyli realizujemy od razu drugie postanowienie. 

2. Zabiegi pielęgnacyjne

- By utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia lub wygładzenia włosów, trzeba o nie regularnie dbać – przypomina nasz ekspert. I dodaje, że można to uzyskać zarówno w salonie, za pomocą profesjonalnych rytuałów, ale i w domu. Przepisów na domowe mieszanki w sieci nie brakuje i bez problemu można znaleźć taką, która będzie odpowiednia na twoich włosów. Zanim jednak już się na jakąś zdecydujesz, lepiej wcześniej skonsultować to z fryzjerem. Jeżeli chodzi o częstotliwość, to Mateusz radzi, aby pielęgnację wykonywać co 4 tygodnie lub częściej (jeśli tak zarekomenduje fryzjer).

 

7 błędów w pielęgnacji włosów, które prawdopodobnie popełniasz. Nie rób tego! >>>

3. Odpowiedni dobór profesjonalnych kosmetyków do włosów

Uważasz, że w temacie pielęgnacji włosów robisz wszystko poprawnie, a one nadal nie wyglądają tak, jak powinny? Być może używasz niewłaściwych kosmetyków. - Nawet najlepsze cięcie nie stworzy efektu „wow”, jeśli szampon i odżywka będą nieodpowiednie – podkreśla Mateusz. To kosmetyki dopasowane do potrzeb naszych włosów sprawiają, że fryzura fajnie się układa. Skąd więc wiedzieć, czy warto zainwestować w konkretny produkt? To już zadanie fryzjera, aby dobrał kosmetyki w taki sposób, by się sprawdzały. - Zna twoje włosy oraz jest wyedukowany z czego dany produkt się składa – dodaje nasz ekspert.

5 kosmetyków do pielęgnacji włosów, które są naszym najnowszym odkryciem. Odżywią i zregenerują nawet najbardziej zniszczone włosy! >>>

4. Ochrona włosów przed stylizacją

- To temat, który jest bardzo często pomijany, a szalenie ważny – zauważana Mateusz Mojsak. - Nie ma znaczenia, czy używasz suszarki, lokówki czy prostownicy, zawsze powinnaś sięgać po produkt ochraniający włosy przed wysoką temperaturą tłumaczy. To, czy wybierzesz produkt w formie kremu czy sprayu zależy od ciebie. I co ważne – pamiętaj, aby stosować go na mokre włosy, jeszcze przed suszeniem!

5. Prawidłowe korzystanie z odżywek i masek w domu

Jeśli już wiesz, że warto fundować swoim włosom regularne zabiegi pielęgnacyjne, jeśli zamierzasz częściej wykonywać je w domu, musisz wiedzieć, jak się z nimi obchodzić. Przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w dwa produkty: odżywkę i maskę do włosów. - Ta pierwsza służy do szybkiej pielęgnacji włosów. Trzymamy ją na włosach 2-3 minuty, spłukujemy i stylizujemy włosy jak zwykle – tłumaczy właściciel salonu MOJSAK HAIR. - Z kolei maskę warto zastosować dwa, trzy razy w miesiącu - dodaje. Najbezpieczniej jednak konsultować to z fryzjerem. Jak długo trzymać ją na włosach? To zależy od ich potrzeb – może być to 15, ale i 40 minut. - Nakładamy maskę, czepek foliowy i dopiero na to ręcznik(!), żeby ten nie wchłonął nam produktu. Włączamy Netflix, relaksujemy się, a potem stylizujemy tak jak lubimy. Twoje włosy podziękują ci za takie domowe spazapewnia Mateusz.

 

Balejaż – czy nadal jest modny? Jak się zmienił? Pytamy eksperta! >>>