Styl Francuzek inspiruje nas nie tylko wizualnie. Ich niewymuszone, pełne luzu i niezwykłej naturalności zestawy, to także dowód na to, że świetny design i wygoda mogą iść w parze. Dobrze widać to na przykładzie butów. Pomimo że Francuzki nie zrezygnowały całkiem z obcasów, to na każdym kroku udowadniają, że można się świetnie bez nich obejść. Jeżeli zatem szukasz nie tylko efektownych, ale do tego wygodnych butów na jesień, to wskazówki ze stylizacji Francuzek mogą posłużyć za dobrą inspirację. Coś dla siebie wśród nich znajdą nie tylko fanki eleganckich rozwiązań, ale również sportowych. Choć Francuzki nie są miłośniczkami elementów garderoby rodem z siłowni, to robią ten jeden wyjątek. Stawiają na komfort, który dają im sportowe buty – snekaersy i trampki.

Wygodne buty na jesień – Loafersy

Na liście ulubionych butów Francuzek nie mogło zabraknąć loafersów. Te uniwersalne i ponadczasowe buty to idealna odpowiedź na ich potrzeby. Skoro Francuzki cenią sobie właśnie takie cechy, to dzięki tej parze nie muszą już rozglądać się za kolejną. Loafersy z powodzeniem noszą do garniturów, sukienek, czy swojej ulubionej stylizacji, która bazuje na jeansach, białej koszuli i beżowym trenczu. Ta jedna para daje im niezliczone możliwości, a przy tym jest na tyle wygodna, że mogą się z nią nie rozstawać godzinami dzień po dniu. Lista wygodnych butów na jesień, które uwielbiają Francuzki, nie mogłaby zatem być pełna bez loafersów.

 

Wygodne buty na jesień – Baleriny

Wśród ulubionych butów Francuzek nie sposób przeoczyć baleriny. Modele inspirowane pointami baletnic mają szczególne miejsce w ich garderobach i stylizacjach. Nawet w sytuacji, kiedy akurat projektantki i projektanci mody zapominają o nich, to Francuzki nie wyobrażają sobie bez nich swoich zestawów. Najczęściej sięgają po jednolite modele w stonowanych kolorach. Bardzo cenią sobie także baleriny w wydaniu francuskiego domu mody Chanel. Buty ze słynnym logo charakteryzuje pikowany materiał i czubek w kontrastującym kolorze. Pomimo że w tym przypadku i tak mówimy o bardzo klasycznym wydaniu, to jest maksimum szaleństwa w temacie balerinek, na które się zdobywają.

Wygodne buty na jesień – Sneakersy

Styl Francuzek nie kojarzy się z joggerami, dresowymi bluzami i innymi elementami garderoby, które już wiele lat temu przestały być zarezerwowane do ćwiczeń i stały się częścią codziennych outfitów. Czasami jednak nawet one potrzebują komfortu, który dają sportowe modele. Wtedy sięgają po sneakersy. Sportowe buty ze stylizacji Francuzek to najczęściej dobrze znane nam klasyki w stonowanych kolorach. Nie oznacza to jednak, że musimy kopiować ich wybory 1:1. Szukając wygodnych butów na jesień można sięgnąć po różne odsłony sneakersów. Ważne, żeby wpisywały się w nasz styl, który może być podobny do tego Francuzek, ale nie musi być.

 

Wygodne buty na jesień – Trampki

Sportowe buty ze stylizacji Francuzek to także trampki. Fashionistki znad Sekwany je uwielbiają. Najczęściej stawiają na ich wydanie w neutralnych kolorach – czarne, białe lub beżowe. Każda z tych daje im bowiem ogromne możliwości przy tworzeniu zestawów. Jesienią Francuzki nie wyobrażają sobie swoich stylizacji bez beżowego trencza. Jeżeli też cenisz sobie to okrycie wierzchnie, to możesz na zasadzie podobieństwa dobrać beżowe trampki. Świetnie współgrać z takim płaszczem będą też inne kolory i to niekoniecznie spośród tych, które cenią Francuzki. Czerwone trampki także są ciekawą opcją na jesień.

Zobacz także:

 

 

Wygodne buty na jesień – Buty Mary Jane

Francuzki mają ogromną słabość do butów Mary Jane. Noszą je w wielu odsłonach. Na tej z obcasami wcale nie koniec. Buty Mary Jane na płaskiej podeszwie to mniej więcej baleriny z dodatkowym paskiem lub kilkoma z przodu. Tego typu dodatek świetnie prezentuje się do sukienek, spódnic i spodni. W tym przypadku Francuzki stawiają przede wszystkim na czarne buty. Ten kolor tylko podbija ich uniwersalny i ponadczasowy charakter. Jeżeli szukasz wygodnych butów na jesień, to ta pozycja ze stylizacji Francuzek zasługuje na uwagę co roku.