Choć ostatni klaps na planie 5. sezonu „Virgin River” padł kilka miesięcy temu, to dopiero teraz poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Fani i fanki serialu z pewnością ucieszy wiadomość, że kontynuację losów Mel, Jacka, Doca, czy Hope zobaczymy już po wakacjach. Według twórców będzie to najbardziej emocjonujący sezon ze wszystkich dotychczasowych. 

5. sezon „Virgin River” - kiedy premiera? Czy będzie kolejny sezon?

5. sezon „Virgin River” swoją premierę na Netflixie będzie miał jesienią tego roku. Według informacji zamieszczonych na zagranicznych portalach nowe odcinki mają pojawić się tuż po wakacjach, jednak nie ma pewności, czy faktycznie możemy spodziewać się ich już we wrześniu.

Najnowszą, w stu procentach pewną informacją jest natomiast ta, dotycząca 6. sezonu. Oficjalnie ogłoszono, że 6. sezon został zamówiony. Nie wiadomo natomiast, kiedy rozpoczną się zdjęcia do kolejnej transzy.

O czym będzie 5. sezon „Virgin River”? 

Pierwszy sezon serialu „Virgin River” pojawił się na Netflixie pod koniec 2019 roku i już w dniu premiery podbił serca widzów z całego świata. W opowieści o losach Melindy „Mel” Monroe, Jacka Sheridana i innych mieszkańców górskiego miasteczka dramat miesza się z chwytającymi za serce romantycznymi wątkami. 

W 4. sezonie hitowej produkcji pojawiło się kilkoro nowych bohaterów, a także nastąpiły znaczące zwroty akcji. Nic więc dziwnego, że wielu fanów z zapartym tchem czeka na kontynuację. Co zatem wiadomo o 5. sezonie „Virgin River”? Rąbka tajemnicy uchyliła niedawno odtwórczyni głównej roli, Alexandra Breckenridge. Ten sezon dobrze się zaczął. Wkrótce jednak przejdziemy do kilku odcinków, które są dość ciężkie. Są naprawdę intensywne i myślę, że to jedne z najlepszych odcinków, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. W nadchodzącym sezonie pojawi się sporo dramatycznych momentów, przez co widzowie będą siedzieć jak na szpilkach - ujawniła serialowa Mel w rozmowie z „New Beauty”.

Alexandra Breckenridge ujawniła również, że w 5. sezonie serialowe pary będą bardziej różnorodne pod względem etnicznym i orientacji seksualnej.

W 5. sezonie, poza parą głównych bohaterów, na ekran powrócą także Preacher (w tej roli Colin Lawrence), Brady (Benjamin Hollingsworth), Brie (Zibby Allen), Doc (Tim Matheson) oraz Hope (Annette O'Toole). 

Zobacz także:

Z wypowiedzi obsady wiemy, że 5. sezon „Virgin River” skupi się na wątku Brady'ego, Brie i jej byłego chłopaka, a także przyniesie odpowiedź na pytanie, kto (jeśli nie Jack) jest ojcem bliźniaków Charmaine. Jak wynika z wypowiedzi Martina Hendersona, odtwórcy roli Jacka będzie to postać dobrze znana widzom serialu.

Nie zabraknie oczywiście kontynuacji losów głównych bohaterów, jednak w tym momencie niewiele wiadomo na ten temat. Po zobaczeniu jednego ze zdjęć z planu fani spekulują, że Jack i Mel... wezmą ślub. Biorąc pod uwagę fakt, że twórcy przyzwyczaili nas do nagłych zwrotów akcji - wszystko jest możliwe.