Choć lato 2020 różni się od poprzednich, nie możemy narzekać na nudę. Najcieplejsze miesiące tego roku wykorzystujemy na odkrywanie wyjątkowych zakątków w Polsce, relaks, a także próbowanie nowych aktywności. Jak najlepiej wykorzystać ostatnie tygodnie wakacji? Poniżej znajdziecie listę ciekawych (naszym zdaniem) aktywności, których warto spróbować przed powrotem do szkoły, na uczelnię, do pracy czy codziennych obowiązków.

5 super rzeczy, które można zrobić w Polsce do końca wakacji 2020

Kino plenerowe

Tak zwane kina pod chmurką cieszą się coraz większą popularnością. Letnie seanse organizowane są regularnie w wielu miastach w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Zakopanem i Trójmieście. Co więcej, niektóre filmy można oglądać za darmo! Jeżeli dotąd nie odwiedziliście kina plenerowego, macie ostatnią szanse – seanse są zazwyczaj organizowane do końca wakacji. Skorzystajcie z pięknej pogody i spędźcie miło czas w towarzystwie dobrego filmu oraz bliskich jednocześnie.

Festiwal muzyczny Salty Sounds

Spędzacie długi weekend albo urlop na Półwyspie Helskim? Świetnie się składa! Już dziś (14 sierpnia) startuje bowiem wyjątkowy festiwal muzyczny Salty Sounds, który jest dostosowany do obecnej sytuacji i wszelkich obostrzeń. Koncerty będą odbywać się w sierpniowe piątki, soboty oraz niedziele. Na Placu Sobótkowym w Jastarni wystąpią Sanah, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Ralph Kaminski, Karaś/Rogucki, Artur Rojek, Bitamina, Kwiat Jabłoni i Daria Zawiałow. Sprzedaż biletów już wystartowała! Na terenie wydarzenia będą obowiązywać bieżące zalecenia epidemiologiczne – zapoznajcie się z nimi, zanim wybierzecie się na koncert.

Slow warsztaty

Żyjemy w ciągłym biegu, na co dzień towarzyszy nam stres. Właśnie dlatego podczas urlopu warto trochę zwolnić i wyluzować. Coraz więcej osób decyduje się na tak zwany detoks od telefonu czy mediów społecznościowych. My idziemy o krok dalej i proponujemy wam wakacyjny wyjazd w rytmie slow.

Slow Living Poland to absolutnie wyjątkowy projekt, który powstał m.in. z potrzeby serca i chęci głębokiego odpoczynku. To połączenie edukacyjnych warsztatów (np. z robienia naturalnych kosmetyków) z praktyką jogi, medytacją oraz poznawaniem nowych smaków. W ramach akcji Slow Living Poland organizowane są weekendowe wyjazdy (np. na Warmię i Mazury bądź w góry), jak również jednodniowe spotkania w okolicach Warszawy.

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Zobacz także:

Piknik na świeżym powietrzu

Ostatnie dwa tygodnie sierpnia zapowiadają się ciepło i słonecznie. Właśnie dlatego warto zorganizować piknik na świeżym powietrzu! Podzielcie się swoim pomysłem z rodziną bądź przyjaciółmi, przygotujcie przekąski, coś do picia (koniecznie!), znajdźcie odpowiednie miejsce i… cieszcie się piękną pogodą oraz towarzystwem bliskich.

Nie martwcie się, jeśli nie wiecie, jak skompletować kosz piknikowy. Gotową wyprawkę możecie zamówić bowiem w wielu kawiarniach czy restauracjach (dotyczy to przede wszystkim lokali gastronomicznych, które znajdują się w typowo turystycznych miejscowościach). Kosz piknikowy możecie wypożyczyć m.in. w kawiarni La Mano w Zakopanem. W środku znajdziecie nie tylko jedzenie, ale również mapy i przewodnik turystyczny. Natomiast kawiarniany team na pewno chętnie podpowie wam, gdzie rozłożyć koc, aby mieć najpiękniejszy widok na Giewont i nie tylko.

Odkrywanie nowych miejsc w swojej okolicy

Nie planujecie już żadnych wyjazdów? To świetna okazja do tego, by odkryć okolicę, w której się mieszka. Wybierzcie się na wycieczkę rowerową, zajrzyjcie do nowej kawiarni w mieście albo do tej restauracji, którą już kilka miesięcy temu polecali wam znajomi. Możecie wziąć także udział w zwiedzaniu swojego miasta w towarzystwie przewodnika. Gwarantujemy, że nawet jeśli nie zmieniliście miejsca zamieszkania od kilku czy kilkunastu lat, to dowiecie się wielu ciekawych rzeczy i nie będziecie się nudzić. Z opcji darmowego zwiedzania miasta z przewodnikiem mogą skorzystać m.in. mieszkańcy Wrocławia. Informacji na temat tego rodzaju spotkań szukajcie na oficjalnym serwisie turystycznym miasta.

Ciekawe i najpiękniejsze miejsca w okolicach Warszawy, które warto odwiedzić >>>