Jak dba o włosy Amanda Seyfried? 

Długie i gęste włosy w naturalnym kolorze blond są jej znakiem rozpoznawczym. To właśnie między innymi dzięki nim Amanda Seyfried, niezależnie od tego, czy gra seksowną prawniczkę w „TED 2”, przyszłą pannę młodą, a później przyszłą mamę w filmach z serii „Mamma Mia!” czy nastoletnią Karen w kultowych „Wrednych dziewczynach”, zawsze wygląda zjawiskowo! Na włosy aktorki nie sposób nie zwrócić uwagi! Co robi, by były piękne i zdrowe? Efekt gwiazda zawdzięcza kilku zasadom, którym pozostaje wierna (dobra wiadomość jest taka, że ich przestrzeganie nie wymaga wiele wysiłku), ale nie zawsze tak było...

W jednym z wywiadów Amanda Seyfried przyznała się, że jako nastolatka nie lubiła swoich naturalnie kręconych włosów i codziennie używała prostownicy. Po jakimś czasie jej włosy były więc w tragicznym stanie, zapragnęła więc to zmienić. Od tamtego momentu jej główna zasada w kwestii pielęgnacji włosów jest banalnie prosta. Po prostu rób wszystko, by włosom... nie szkodzić. 

Na co dzień Amanda Seyfried używa właściwie tylko kilku produktów do pielęgnacji włosów: szamponu i odżywki, którą po myciu głowy nakłada jedynie na końcówki włosów, by pomóc im się zregenerować. Nie znaczy to jednak, że używa ich często – wręcz przeciwnie. Aktorka uważa, że zbyt częste mycie włosów im szkodzi, robi to więc jedynie raz w tygodniu. Czego jeszcze jej zdaniem NIE należy robić w trosce o włosy? Oto jej przepis na sukces.

Zobacz także: 7 zaskakujących rzeczy, które niszczą włosy

Czego NIE robić w pielęgnacji włosów? Te rzeczy im szkodzą! – radzi Amanda Seyfried

1. Nie myj włosów częściej niż co trzy dni. Nawet jeśli włosy początkowo będą łatwo się przetłuszczać, po jakimś czasie przyzwyczaisz skórę głowy do rzadszego mycia. W razie nagłej potrzeby spryskuj włosy suchym szamponem, tak jak robi to Amanda (aktorka poleca ten marki Kevin Murphy). Tutaj przeczytasz więcej o tym, co zrobić, aby jak najrzadziej myć włosy i dlaczego zdecydowanie nie powinnaś myć ich codziennie?

2. Nie używaj suszarki! Pozwól włosom wyschnąć. Po umyciu zawiń je w ręcznik i zwyczajnie chwilę odczekaj. Po kilku minutach zdejmij turban i pozostaw je wilgotne.

3. Nie zasypiaj z mokrymi włosami! Wilgotne o wiele łatwiej się łamią. Jeśli już, to myj je kilka godzin przed pójściem spać, najlepiej wtedy, kiedy masz więcej czasu na pielęgnację.

4. Prostownicę wyrzuć do kosza! Dosłownie!

Zobacz także:

5. Staraj się nie farbować włosów. W ostateczności używaj naturalnej farby lub nietrwałej koloryzacji. Amanda nigdy jeszcze nie zmieniła swojego koloru na stałe. Trudno się dziwić – jej włosy mają piękny odcień blond. Naturalność to główny atut gwiazdy. „By w pełni czuć się sobą chcę wyglądać jak najbardziej naturalnie” – mówi. I to działa! Dlatego nie wahaj się, czy pójść w ślady gwiazdy.