Seksowna prawniczka w „TED 2”, przyszła panna młoda, a później przyszła mama w filmach z serii „Mamma Mia!”, nastoletnia Karen w kultowych „Wrednych dziewczynach” – Amanda Seyfried w każdej, nawet z pozoru najprostszej roli wznosi się na wyżyny aktorskich umiejętności. I zawsze wygląda niesamowicie! Jak sama mówi, jednym z kluczy do jej idealnego wyglądu są... zadbane włosy. Nie sposób nie zwrócić na nie uwagi, dziś to jej znak rozpoznawczy! Piękne włosy aktorka zawdzięcza kilku zasadom, których trzyma się od lat. Ale nie zawsze tak było...

W jednym z wywiadów Amanda Seyfried przyznała się, że jako nastolatka codziennie używała prostownicy. Jej włosy były w tragicznym stanie i chciała to zmienić. Od tamtego momentu jej główna zasada jest banalnie prosta. Po prostu rób wszystko, by włosom... nie szkodzić.

Zobacz także: 7 zaskakujących rzeczy, które niszczą włosy

Dlatego przepis na piękne włosy według Amandy Seyfried zawiera się w kilku radach, czego włosom NIE robić.

1. Nie używaj suszarki! Pozwól włosom wyschnąć. Po umyciu zawiń je w ręcznik i zwyczajnie chwilę odczekaj. Po kilku minutach zdejmij turban i pozostaw je wilgotne.

2. Nie zasypiaj z mokrymi włosami! Wilgotne o wiele łatwiej się łamią. Jeśli już, to myj je kilka godzin przed pójściem spać, najlepiej wtedy, kiedy masz więcej czasu na pielęgnację.

3. Prostownicę wyrzuć do kosza! Dosłownie!

4. Staraj się nie farbować włosów. W ostateczności używaj naturalnej farby lub nietrwałej koloryzacji. Amanda nigdy jeszcze nie zmieniła swojego koloru na stałe. Trudno się dziwić – jej włosy mają piękny blond odcień. Naturalność to główny atut gwiazdy.

5. Nie myj włosów częściej niż co trzy dni. Nawet jeśli Twoje włosy będą łatwo się przetłuszczać, po jakimś czasie przyzwyczaisz skórę głowy do rzadszego mycia. Zbyt częste mycie włosów to popularny błąd. W razie nagłej potrzeby spryskuj włosy suchym szamponem, tak jak robi to Amanda (aktorka poleca ten marki Kevin Murphy). Zamiast wydawać pieniądze na drogie kosmetyki do pielęgnacji, pozbądź się złych nawyków. Seyfried przyznała kiedyś, że sama myje włosy najczęściej raz w tygodniu. Tutaj przeczytasz więcej o tym, co zrobić, aby jak najrzadziej myć włosy i dlaczego zdecydowanie nie powinnaś myć ich codziennie?

Nigdy nie jest jednak powiedziane, że to, co sprawdziło się u innych, zadziała także u Ciebie. Tyle ile rodzajów włosów – tyle metod dbania o nie. Dlatego próbuj, kombinuj, a sama dojdziesz do tego, co dla Twoich jest najlepsze. Chyba, że już masz jakieś sprawdzone sposoby na piękne włosy?