Jak dba o włosy Amanda Seyfried? 

Długie i gęste włosy w naturalnym kolorze blond są jej znakiem rozpoznawczym. To właśnie między innymi dzięki nim Amanda Seyfried, niezależnie od tego, czy gra seksowną prawniczkę w „TED 2”, przyszłą pannę młodą, a później przyszłą mamę w filmach z serii „Mamma Mia!” czy nastoletnią Karen w kultowych „Wrednych dziewczynach”, zawsze wygląda zjawiskowo! Na włosy aktorki nie sposób nie zwrócić uwagi! Co robi, by były piękne i zdrowe? Efekt gwiazda zawdzięcza kilku zasadom, którym pozostaje wierna (dobra wiadomość jest taka, że ich przestrzeganie nie wymaga wiele wysiłku), ale nie zawsze tak było...

W jednym z wywiadów Amanda Seyfried przyznała się, że jako nastolatka nie lubiła swoich naturalnie kręconych włosów i codziennie używała prostownicy. Po jakimś czasie jej włosy były więc w tragicznym stanie, zapragnęła więc to zmienić. Od tamtego momentu jej główna zasada w kwestii pielęgnacji włosów jest banalnie prosta. Po prostu rób wszystko, by włosom... nie szkodzić. 

Na co dzień Amanda Seyfried używa właściwie tylko kilku produktów do pielęgnacji włosów: szamponu i odżywki, którą po myciu głowy nakłada jedynie na końcówki włosów, by pomóc im się zregenerować. Nie znaczy to jednak, że używa ich często – wręcz przeciwnie. Aktorka uważa, że zbyt częste mycie włosów im szkodzi, robi to więc jedynie raz w tygodniu. Czego jeszcze jej zdaniem NIE należy robić w trosce o włosy? Oto jej przepis na sukces.

Zobacz także: 7 zaskakujących rzeczy, które niszczą włosy

Czego NIE robić w pielęgnacji włosów? Te rzeczy im szkodzą! – radzi Amanda Seyfried

1. Nie myj włosów częściej niż co trzy dni. Nawet jeśli włosy początkowo będą łatwo się przetłuszczać, po jakimś czasie przyzwyczaisz skórę głowy do rzadszego mycia. W razie nagłej potrzeby spryskuj włosy suchym szamponem, tak jak robi to Amanda (aktorka poleca ten marki Kevin Murphy). Tutaj przeczytasz więcej o tym, co zrobić, aby jak najrzadziej myć włosy i dlaczego zdecydowanie nie powinnaś myć ich codziennie?

2. Nie używaj suszarki! Pozwól włosom wyschnąć. Po umyciu zawiń je w ręcznik i zwyczajnie chwilę odczekaj. Po kilku minutach zdejmij turban i pozostaw je wilgotne.

3. Nie zasypiaj z mokrymi włosami! Wilgotne o wiele łatwiej się łamią. Jeśli już, to myj je kilka godzin przed pójściem spać, najlepiej wtedy, kiedy masz więcej czasu na pielęgnację.

4. Prostownicę wyrzuć do kosza! Dosłownie!

5. Staraj się nie farbować włosów. W ostateczności używaj naturalnej farby lub nietrwałej koloryzacji. Amanda nigdy jeszcze nie zmieniła swojego koloru na stałe. Trudno się dziwić – jej włosy mają piękny odcień blond. Naturalność to główny atut gwiazdy. „By w pełni czuć się sobą chcę wyglądać jak najbardziej naturalnie” – mówi. I to działa! Dlatego nie wahaj się, czy pójść w ślady gwiazdy.