1. Co wieczór złuszczaj swoje usta, a przed snem używaj balsamu. Dzięki temu Twoje usta będą nawilżone nawet wtedy, kiedy śpisz.

2. Nigdy nie drap ust, skóra na nich jest bardzo wrażliwa, więc może krwawić, jeżeli nie będziesz zbyt delikatna.

3. Kolor który nakładasz na usta może wpłynąć na odcień Twoich zębów. Unikaj używania ciepłych kolorów w brązowym tonie – mogą one spowodować, że Twoje zęby będą ciemniejsze.

4. Używaj czerwieni z niebieskim pigmentem, gorących fuksjowych róży oraz głębokich fioletów. Tworzenie kontrastu na ustach powoduje, że Twoje zęby wyglądają jaśniej.

5. Jeżeli jesteś miłośniczką cielistych szminek użyj na wierzch błyszczyk, aby stworzy efekt 3D.

6. Użyj konturówki, aby nadać odpowiedni kształt ustom, ale nie nakładaj jej wzdłuż linii warg. Używaj jej jako bazy do kształtowania całych ust. Kiedy kolor zblednie, konturówka uniemożliwi osadzenie się pozostałości na linii warg.

Caroline Barnes jest jedną z najbardziej cenionych wizażystek w świecie mody. Talent do podkreślania naturalnego piękna, pozwolił jej zyskać grono klientów godnych pozazdroszczenia - od Diane Krugeri Olgi Kurylenko po Kylie Minogue i Kelly Rowland. Caroline przygotowuje te gwiazdy do czerwonego dywanu oraz udziału w filmach i sesjach zdjęciowych. Caroline jest rozchwytywana jako ambasadorka wielu wiodących marek urodowych: była rzeczniczką Clinique oraz L’Oreal Paris obecnie jest ambasadorką brytyjskiego Max Factor

ZOBACZ TEŻ: Caroline Barnes, makijażystka gwiazd o swojej kosmetyczce

ZOBACZ TEŻ: 10 idealnych kosmetyków do makijażu w stylu nude

ZOBACZ TEŻ; Czerwona szminka za mniej niż 50 zł