Pielęgnacja paznokci nie jest skomplikowaną sprawą, ale należy pamiętać o kilku zasadach, tak jak w przypadku malowania lakierem do paznokci i ogólnego przygotowania ich do manicure. Regularne nawilżanie, dbanie o szczegóły oraz kilka trików pomogą Wam uzyskać piękne i przede wszystkim zadbane paznokcie. To nic trudnego! Sprawdźcie poniżej, jakie błędy prawdopodobnie popełniacie i nie zwracacie na nie uwagi. Jeżeli wyeliminujecie je jak najszybciej ze swojej rutyny pielęgnacyjnej, kondycja Waszych paznokci z pewnością poprawi się, a manicure będzie bardziej efektywny – zapewni Wam zdrową i mocną płytkę paznokcia.

Błędy w manicure – nie odtłuszczasz paznokci przed pomalowaniem

Płytka paznokcia produkuje naturalne olejki, które powodują, że lakier do paznokci słabo się trzyma. Dlatego przed każdym pomalowaniem należy przetrzeć płytkę wacikiem ze zmywaczem, aby je odtłuścić i żeby cieszyć się nowym mani jak najdłużej. Można również w tym celu użyć specjalnej polerki.

Błędy w manicure – nie natłuszczasz regularnie skórek

Przesuszone skórki nigdy nie wyglądają atrakcyjnie, nawet przy najbardziej starannie pomalowanych paznokciach. To miejsce wyjątkowo podatne na przesuszenie. Aby temu zapobiec, wystarczy smarować je olejkami kilka razy w tygodniu. Najlepiej tuż przed snem!

Błędy w manicure – nie polerujesz paznokci

Profesjonaliści porównują to do szczotkowania zębów. Polerowanie usuwa nadmiar sebum (tak, paznokcie też są podatne na nadmierne przetłuszczanie: patrz punkt 1.), wyrównuje oraz rozjaśnia płytkę paznokcia. Poza tym estetycznie je matowi. Lubimy ten efekt, ponieważ nie wymaga on nawet nałożenia odżywki!

Błędy w manicure – za szybko nakładasz kolejne warstwy lakieru

My również mamy z tym problem, ale faktem jest to, że im dłuższa przerwa między nałożeniem kolejnych warstw, tym lepiej lakier wchłonie się w płytkę, a mani utrzyma się dłużej. Warto rozplanować sobie malowanie paznokci w ten sposób, aby logistycznie udało się znaleźć na to czas! Na przykład podczas wieczornego domowego spa.

Błędy w manicure – używasz zbyt dużo lakieru do paznokci

Im więcej lakieru nabierasz na pędzelek, tym dłużej będzie wysychał i nie pokryje płytki równomiernie. Najlepiej nabrać na pędzelek tyle lakieru, aby pokryć nim płytkę jednym pociągnięciem. To wymaga wprawy, ale trening czyni mistrza!

Jak dbać o paznokcie (nie tylko hybrydowe)? >>>

Zobacz także:

Błędy w manicure – niechlujne nakładasz top coat

Kolorowy lakier nakładacie z niezwykłą starannością, a top już na szybko, bo przecież jest przezroczysty i nie widać smug na paznokciach? Popełniacie kolejny błąd. Top coat, kiedy wysycha, skurcza się, a to powoduje m.in. powstawanie grudek.