Jeżeli nie jesteś w tej grupie szczęśliwców i nie dane ci było jeszcze doświadczyć przedświątecznej ekscytacji, pomożemy ci poczuć bożonarodzeniową atmosferę wcześniej niż zwykle. Oto lista filmów świątecznych, które wprawią cię w dobry nastrój i umilą oczekiwanie na tegoroczne Boże Narodzenie

Świąteczne filmy, które sprawią, że poczujesz świąteczny nastrój

W naszym TOP 8 znalazły się filmy świąteczne, które wypracowały sobie status prawdziwych klasyków. Gwarantujemy: nic nie wprowadzi cię w bożonarodzeniowy nastrój lepiej niż te produkcje. Wśród naszych propozycji znajdziesz zarówno romanse, jak i komedie oraz produkcje familijne. Nie mogło zabraknąć w nim także najpopularniejszego polskiego filmu świątecznego. Domyślasz się, o jaki obraz chodzi?

„The Holiday”, reż. Nancy Meyers (2006)

Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black na jednym ekranie! Cudowna obsada i jeszcze lepsza fabuła. Historia dwóch nieznających się kobiet, które łączy jedna rzecz: problem miłosny. Aby od niego uciec, postanawiają zamienić się domami na święta, zmieniając tym samym całkowicie swoje otoczenie. Najlepszy film na Boże Narodzenie

 

„Dziennik Bridget Jones”, reż. Sharon Maguire (2001)

Klasyk, o którym nie trzeba za dużo pisać. Renée Zellweger w swojej życiowej roli 32-letniej Bridget Jones oczaruje wszystkich swoją nieudolnością i roztrzepaniem. Dodaj do tego dwóch przystojniaków, którzy zawzięcie walczą o względy u samotnej dziennikarki i przepis na komedię romantyczną z prawdziwego zdarzenia gotowy. Do której drużyny należysz? #teamcolin czy #teamhugh?

 

„To właśnie miłość”, reż. Richard Curtis, Mat Whitecross (2003)

Nieważne, czy jesteś fanką romansu, czy nie. Ten film na sto procent zrobi na tobie wrażenie. Londyn w przedświątecznym okresie plus dziesięć historii miłosnych i plejada hollywoodzkich gwiazd, na czele z Colinem Firthem, Alanem Rickmanem, Hugh Grantem, Keirą Knightly i Emmą Thompson! Czego chcieć więcej?

Zobacz także:

 

„Kevin sam w domu”, reż. Chris Columbus (1990)

Istnieją takie tradycje, które trzeba pielęgnować. Do jednej z nich należy coroczna emisja filmu „Kevin sam w domu”. Jeżeli tęsknisz za dzieciństwem, nie pozostaje ci nic innego jak usiąść w fotelu, zawinąć się w ciepły koc, wziąć gorące kakao w dłoń i poddać się przygodzie małego chłopca, który zostaje sam w domu na święta.

 

„Kochajmy się od święta”, reż. Jessie Nelson (2015)

„Kochajmy się od święta” to film, który pokazuje, jak naprawdę wyglądają święta. Ogromne oczekiwania wobec siebie i całej rodziny, by ten szczególny czas był idealny. Niestety nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli. Diane Keaton jak zwykle perfekcyjna! Na pewno spodoba ci się w roli nadopiekuńczej matki. Jeśli nie wiesz, co obejrzeć w Boże Narodzenie, ten film sprawdzi się idealnie. A jeszcze lepiej zadziała, jeśli zrobisz sobie seans przed świętami.

 

„Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, reż. Andrew Adamson (2005)

„Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, czyli historia czwórki rodzeństwa, które trafia do magicznej krainy zwanej Narnią. Z ogromną chęcią powracamy do tego filmu, ponieważ ma w sobie wszystko, czego wymagamy od świątecznej produkcji. To znaczy: przepiękne, śnieżne krajobrazy, królową lodu, wiele przysmaków i słodkie, gadające zwierzaki. 

 

„Listy do M.”, reż. Mitja Okorn (2015)

Choć do dnia dzisiejszego „Listy do M.” doczekały się łącznie pięciu części, niezmiennie polecamy wam pierwszą z nich. To zdecydowanie najlepszy polski film świąteczny. Schemat podobny do „To właśnie miłość”: losy nieznanych sobie osób splatają się przypadkiem w czasie Gwiazdki. To, co z tego wyniknie, na pewno sprawi, że zrobi ci się cieplej na sercu.

 

„Świąteczny szok”, reż. Clea DuVall  (2020)

Wciąż brakuje dobrych świątecznych komedii romantycznych z osobami LGBTQIA+ na pierwszym planie. Produkcja Clea DuVall  jest wyjątkiem, więc musiała trafić do naszego zestawienia. Podczas bożonarodzeniowego przyjęcia Abby (Kristen Stewart) zamierza oświadczyć się swojej dziewczynie Harper (Mackenzie Davis) w jej rodzinnym domu. Harper nie podzieliła się jednak bliskim faktem, że jest w szczęśliwej relacji z kobietą. Czy dziewczyny będą umiały przeżyć święta w zgodzie ze sobą i swoimi wyborami?