Zarabiają tyle, że co miesiąc mogą pozwolić sobie na egzotyczne wakacje. Do pracy przychodzą o której chcą i oczywiście z kubkiem kawy z najdroższej sieciowej kawiarni. Kiedy po przejrzeniu Instagrama już wezmą się do jakiejś "roboty", uświadamiają sobie, że tak naprawdę jest 17:00 i powinny wyjść z redakcji. Wieczory zaś spędzają na eventach w najmodniejszych knajpach w mieście, z których wracają służbową taksówką do swojego mieszkania w apartamentowcu. To tylko kilka przykładowych mitów, jakie krążą o redaktorkach mody. Zamiast jednak je obalać, nasz cenny redaktorski czas wolimy poświęcić na coś, co akurat z rzeczywistością ma więcej wspólnego. Czyli na prześwietleniu garderoby typowej redaktorki mody. Bo tak się składa, że jej zawartość zdecydowanie powinna być wzorem do naśladowania dla każdej z Was.

Zobacz także: Czego nauczyłam się pracując jako redaktorka w Glamour.pl?

1. Porządne jeansy

Redaktorce mody wystarczy jedna, ale naprawdę porządna para jeansów. Lubi Levi’sy, bo ceni sobie ponadczasowość. Dlatego najczęściej są to kultowe 501.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Saturday siesta in our 501®’s. : @katiquetteblog

Post udostępniony przez Levi's (@levis) Maj 4, 2019 o 4:36 PDT

2. Biała koszula

Jeansy zaś uwielbia łączyć z białą klasyczną koszulą. To idealne rozwiązanie, kiedy rano ma dosłownie 5 minut na zebranie się, bo dawno jest spóźniona na redakcyjne kolegium. I nie, nie dlatego, że do późna bawiła się na bankiecie, tylko siedziała do 2 nad ranem nad jednym z tekstów, które być może przeczytacie.

3. Dobrze skrojona marynarka

Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy w ciągu dnia w planie jest kilka mniej i bardziej ważnych spotkań. Jeśli gołym okiem widać, że marynarka uszyta jest z wysokiej jakości materiału i ma eleganckie guziki, pod spodem może być nawet zwykły bawełniany t-shirt, którego akurat raczej nikt nie zauważy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paul ♥️ #blazer #mood #jacket #book #style #sunday #reading #frenchgirl #lestyleàlafrançaise

Post udostępniony przez madelle (@madelle_varsovie) Sty 27, 2019 o 9:00 PST

4. Trencz

Tak, bywa, że nosi go w nonszalancki sposób, zarzucając na ramiona. Generalnie jednak traktuje go przede wszystkim jako tradycyjne okrycie. Serio! 

5. Eleganckie buty na obcasie

Każda redaktorka mody ma w szafie przynajmniej jedną parę butów na obcasie. Nawet, jeśli szczerze ich nie znosi. Ofiara mody? My wolimy to nazywać dobrym gustem. 

Zobacz także:

6. Ponadczasowe tenisówki lub sneakersy

Nosi je wtedy, gdy nie zakłada obcasów. Czyli praktycznie cały czas. Nie ma problemu, żeby iść w sneakersach na spotkanie z zarządem. Przecież ma już na sobie białą koszulę i elegancką marynarkę. Garderoba kapsułowa to jednak złoto! 

7. Porządną torebkę

Owszem, redaktorce mody zdarza się mieć w szafie drogą torebkę od zagranicznego lub polskiego projektanta. A to dlatego, że lubi inwestycje na lata. I wie, w czym zawsze będzie wyglądać cool, bez względu na panujące trendy.