Zarabiają tyle, że co miesiąc mogą pozwolić sobie na egzotyczne wakacje. Do pracy przychodzą o której chcą i oczywiście z kubkiem kawy z najdroższej sieciowej kawiarni. Kiedy po przejrzeniu Instagrama już wezmą się do jakiejś "roboty", uświadamiają sobie, że tak naprawdę jest 17:00 i powinny wyjść z redakcji. Wieczory zaś spędzają na eventach w najmodniejszych knajpach w mieście, z których wracają służbową taksówką do swojego mieszkania w apartamentowcu. To tylko kilka przykładowych mitów, jakie krążą o redaktorkach mody. Zamiast jednak je obalać, nasz cenny redaktorski czas wolimy poświęcić na coś, co akurat z rzeczywistością ma więcej wspólnego. Czyli na prześwietleniu garderoby typowej redaktorki mody. Bo tak się składa, że jej zawartość zdecydowanie powinna być wzorem do naśladowania dla każdej z Was.

Zobacz także: Czego nauczyłam się pracując jako redaktorka w Glamour.pl?

1. Porządne jeansy

Redaktorce mody wystarczy jedna, ale naprawdę porządna para jeansów. Lubi Levi’sy, bo ceni sobie ponadczasowość. Dlatego najczęściej są to kultowe 501.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Saturday siesta in our 501®’s. : @katiquetteblog

Post udostępniony przez Levi's (@levis) Maj 4, 2019 o 4:36 PDT

2. Biała koszula

Jeansy zaś uwielbia łączyć z białą klasyczną koszulą. To idealne rozwiązanie, kiedy rano ma dosłownie 5 minut na zebranie się, bo dawno jest spóźniona na redakcyjne kolegium. I nie, nie dlatego, że do późna bawiła się na bankiecie, tylko siedziała do 2 nad ranem nad jednym z tekstów, które być może przeczytacie.

3. Dobrze skrojona marynarka

Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy w ciągu dnia w planie jest kilka mniej i bardziej ważnych spotkań. Jeśli gołym okiem widać, że marynarka uszyta jest z wysokiej jakości materiału i ma eleganckie guziki, pod spodem może być nawet zwykły bawełniany t-shirt, którego akurat raczej nikt nie zauważy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paul ♥️ #blazer #mood #jacket #book #style #sunday #reading #frenchgirl #lestyleàlafrançaise

Post udostępniony przez madelle (@madelle_varsovie) Sty 27, 2019 o 9:00 PST

4. Trencz

Tak, bywa, że nosi go w nonszalancki sposób, zarzucając na ramiona. Generalnie jednak traktuje go przede wszystkim jako tradycyjne okrycie. Serio! 

5. Eleganckie buty na obcasie

Każda redaktorka mody ma w szafie przynajmniej jedną parę butów na obcasie. Nawet, jeśli szczerze ich nie znosi. Ofiara mody? My wolimy to nazywać dobrym gustem. 

6. Ponadczasowe tenisówki lub sneakersy

Nosi je wtedy, gdy nie zakłada obcasów. Czyli praktycznie cały czas. Nie ma problemu, żeby iść w sneakersach na spotkanie z zarządem. Przecież ma już na sobie białą koszulę i elegancką marynarkę. Garderoba kapsułowa to jednak złoto! 

7. Porządną torebkę

Owszem, redaktorce mody zdarza się mieć w szafie drogą torebkę od zagranicznego lub polskiego projektanta. A to dlatego, że lubi inwestycje na lata. I wie, w czym zawsze będzie wyglądać cool, bez względu na panujące trendy.