Codzienne mycie włosów to kwestia sporna, która wzbudza wiele kontrowersji. Większość z nas myje głowę codziennie, ponieważ na następny dzień są przetłuszczone, oklapnięte i pozbawione objętości. Eksperci są jednak zgodni do tego, że powinniśmy to robić maksymalnie 3 razy w tygodniu, aby nie uszkodzić zarówno struktury włosa, jak i skóry głowy. Kiedy codziennie myjemy włosy szamponem, skóra głowy produkuje nadmiar sebum, co w efekcie prowadzi do tłustych włosów. Jak przerwać to błędne koło, ale jednocześnie cieszyć się piękną fryzurą? Jest na to kilka sposobów – poznaj je wszystkie poniżej.

6 sposobów na przetłuszczające się włosy – co zrobić, żeby pozbyć się tego problemu? >>>

Fryzury, dzięki którym nie będziesz musiała myć włosów codziennie

Jeżeli nie chcesz myć włosów codziennie, ponieważ albo nie masz czasu, albo chcesz poprawić ich kondycję, zestawienie tych fryzur na pewno przypadnie Ci do gustu. Są proste do wykonania, ich zrobienie zajmie Ci najwyżej kilka minut, ukryją fakt, że Twoje włosy są lekko przetłuszczone, a jednocześnie są efektowne. Oczywiście nikt nie lubi mieć nieumytych włosów, ale te upięcia w stylu „messy hair” są świetną taktyką, która da nie tylko odpocząć Twoim włosom od codziennego mycia, ale również zapewni Ci poczucie komfortu.

Do naszych ulubionych upięć należą stylizacje w stylu boho. Luźne, niskie koczki dodają luzu stylizacji, nie są trudne do wykonania i dodają objętości włosom! W zależności od preferencji, zawiąż niskiego koka kolorową scrunchie lub podepnij wsuwkami. Jeżeli dodasz do tego ozdobne spinki (np. z perełkami), zupełnie ukryjesz fakt, że nie umyłaś włosów!

Pro tip: stylizując swoje włosy, pamiętaj, aby zaopatrzyć się w suchy szampon. Ten produkt pozwoli podnieść Twoje włosy od nasady, utrwalić fryzurę i zachować świeżość włosów o wiele dłużej. 

Co zrobić, żeby nie myć włosów codziennie?

Związanie włosów po umyciu (i wysuszeniu) i zostawienie ich w spokoju na cały dzień, to nawyk, którego powinnaś się nauczyć, jeśli nie chcesz myć głowy codziennie. Nie dotykaj włosów w ciągu dnia, ponieważ przyśpieszasz produkcję sebum, co prowadzi do przetłuszczenia się włosów na następny dzień. Ogranicz poprawianie fryzury, szczególnie teraz, gdy większość czasu i tak spędzasz w domu. Jeżeli nie masz ważnych spotkań (także online) i możesz sobie na to pozwolić, spróbuj nie myć włosów codziennie. Na początku będzie ciężko, ponieważ skóra głowy szybko się przetłuści, ale z czasem będzie coraz lepiej. Włosy nie będą wymagały codziennego traktowania szamponem, będą zdrowsze i dłużej pozostaną świeże. A Ty zaoszczędzisz dużo czasu! Poza tym koniecznie wykorzystać proste i szybkie fryzury, które ukryją fakt delikatnie przetłuszczonych kosmyków. Zajrzyj do galerii u góry strony.