Co w tym roku wydarzy się między innymi w Berlinie, Krakowie, czy w Londynie? Ile zapłacimy za nocleg w hotelu w tych miastach w Nowy Rok i w przeddzień Nowego Roku?

1. BERLIN

Jak co roku, Nowy Rok w Berlinie witany jest dużym widowiskiem przy słynnej Bramie Brandenburskiej. Główna impreza na świeżym powietrzu odbędzie się wzdłuż ulicy leżącej pomiędzy wspomnianą bramą, a Kolumną Zwycięstwa.

To jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie. Program zabawy przewiduje wiele występów na żywo, pokazy świateł i laserów oraz występy DJ’ów. W pobliżu tego niesamowitego widowiska znajdziemy miejsca, które oferują różnego rodzaju przekąski z różnych stron świata. Już 30 grudnia można przyglądać się przygotowaniom i próbom występów.

2. WARSZAWA

Warszawa hucznie odliczy sekundy do północy podczas zabawy na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. W tym roku na dużej scenie wystąpią Perfect, Grubson i LemON. Zagranicznym gościem imprezy będzie DJ Paul van Dyk, którego występ jest zaplanowany po północy.

Decydując się na Sylwestra w stolicy, w chwili, kiedy zegar wybije dwunastą będziemy świadkami niezwykłego, 12-minutowego pokazu świetlno-pirotechnicznego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

3. LONDYN

W Londynie, jak co roku największa zabawa odbywa się w samym sercu miasta, na placu Trafalgar Square. Kiedy Big Ben wybija północ, nad Tamizą rozbłyskują pokazy fajerwerków. Pokaz sztucznych ogni w Londynie jest jednym z największych na świecie.

Punkty, z których widok na rozbłyskujące na niebie fajerwerki jest najlepszy zostały objęte płatnym wstępem. Mimo to pokaz sztucznych ogni można obejrzeć bezpłatnie i nadal z dobrym widokiem z takich miejsc jak z ulicy Cannon, czy z mostów Vauxhall Bridge i Southwark Brigde.

4. PRAGA

W noc sylwestrową Praga jest pełna turystów, którzy świętują nadchodzący Nowy Rok w restauracjach, barach i pubach na Starym Mieście. Na rynku możemy bawić się przy muzyce, w otoczeniu najpiękniejszych zabytków Pragi, które pochodzą nawet z XIII wieku.

Kiedy nadchodzi północ tłumy gromadzą się nad rzeką Wełtawą lub na rynku Starego Miasta, aby móc podziwiać niezwykły pokaz sztucznych ogni. Podczas pokazu fajerwerków, na rzece zobaczymy wiele łodzi, z których można oglądać przepiękne przedstawienie sztucznych ogni w tle niesamowitego, charakterystycznego Mostu Karola. Fajerwerki można oglądać również z zamku na Hradczanach, z placu Wacława, czy z wzgórza Petrin.

5. WROCŁAW

Jak co roku na wrocławskim rynku tłumy będą bawić się przy muzyce polskich i zagranicznych artystów. Na scenie zagrają między innymi Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, Maryla Rodowicz i Kasia Stankiewicz. Z zagranicznych gwiazd wystąpią Kate Ryan i formacja The Stranglers. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00, a cała impreza potrwa około 6 godzin.

6. WIEDEŃ

Największym wydarzeniem na świeżym powietrzu w Nowy Rok w Wiedniu jest impreza na tzw. Silvesterpfad – Ścieżce Sylwestrowej - na wiedeńskiej starówce. Cała zabawa rozpoczyna się o godzinie drugiej po południu i kończy się niezwykłym pokazem sztucznych ogni nad Wiecer Prater (park publiczny).

Na słynnej ścieżce sylwestrowej usłyszymy koncerty, zobaczymy tańce i stoiska z pamiątkami z Wiednia. Znajdziemy tutaj również mnóstwo budek z przekąskami i grzanym winem. Na wielkiej scenie przed urzędem miasta odbywa się koncert wiedeńskiej filharmonii.

7. RZYM

Największa impreza noworoczna odbywa się na Piazza del Popolo. Fajerwerki i występy popularnych, lokalnych zespołów przyciągają ogromne tłumy na ten jeden z najbardziej znanych placów w północnej części Rzymu.

Ponadto, pomnik Vittorio Emanuele II, Plac Navona i Koloseum są najpopularniejszymi miejscami do wspólnego świętowania nadchodzącego Nowego Roku i odliczania ostatnich sekund do północy. W całym mieście puby i restauracje są wypełnione ludźmi, którzy celebrują nadchodzący 2016 rok.

8. AMSTERDAM

Oficjalnym miejscem, w którym odbywa się zabawa sylwestrowa na świeżym powietrzu w Amsterdamie jest Oosterdok. To tutaj rozbrzmiewa muzyka na żywo. Kiedy zegar wybija północ niebo nad Amsterdamem rozświetla się niesamowitym blaskiem sztucznych ogni i świateł.

Pokaz fajerwerków najlepiej podziwiać z Magere Bruk nad Amstelą. Innymi popularnymi miejcami, w których tłumy zbierają się w Nowy Rok są Plac Rembrandta i Chinatown.

9. KRAKÓW

Jak co roku na Rynku Głównym w Krakowie powstanie duża scena na potrzeby tej niezwykłej imprezy. W tym roku jednak po raz pierwszy scena zostanie ustawiona w nowym miejscu, czyli tyłem do Kościoła Mariackiego.

Zagrają między innymi Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Justyna i Magda Steczkowskie, grupa Afromental czy Patrycja Markowska. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

ZOBACZCIE 9 EUROPEJSKICH MIAST, W KTÓRYCH WARTO SPĘDZIĆ SYLWESTRA >>>

Noclegi zarezerwujecie w serwisie trivago.pl.