To już kolejna edycja charytatywnej akcji "OneDayWithoutShoes" organizowanej co roku przez markę TOMS. Ubiegłoroczna edycja zakończyła się przekazaniem niemal 300tysięcy par butów dla potrzebujących dzieci na całym świecie. Historia inicjatywy na Instagramie zaczęła się od marzenia założyciela marki TOMS - BlakeMysockie, o tym, by żadne dziecko na świecie nie było zmuszone przez sytuację finansową do chodzenia bez butów.

Na pomysł wpadł podczas podróży po Argentynie, gdzie odwiedzał wioski pełne bosych dzieci, cierpiących od ran i zakażeń. Mysockie założył firmę "TOMSShoes", która za każdą sprzedaną parę butów zobowiązała się do oferowania w prezencie pary butów dla dziecka, które ich naprawdę potrzebuje. Do tej pory, marka TOMS przekazała ponad 60milionów par butów potrzebującym oraz sfinansowała proces poprawy wzroku 325tysiącom osób. Pomoc finansowana jest ze sprzedaży kolekcji obuwia i okularów.

W akcji co roku udział biorą także gwiazdy, m.in. CindyCrawford, RichardBranson i CharlizeTheron. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii i przyłączcie się do akcji na swoich profilach!