Niestety wciąż docierają do nas kolejne informacje o zarzutach wobec gwiazd, które miały dopuścić się molestowania seksualnego, a kolejna z nich zdaje się być prawdziwa – po wpisie jednej z dziewczyn przeciwko komikowi Chrisie D’Elii, medium społecznościowe zalała fala screenów jego dwuznacznych konwersacji i niestosownych propozycji wobec nastoletnich dziewczyn. Penn Badgley zajął stanowisko w tej sprawie.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Ansel Elgort – aktor znany z takich filmów jak „Gwiazd naszych wina” czy „Baby driver” – został oskarżony o napastowanie seksualne przez dziewczynę o imieniu Gabby, która opublikowała wpis na Twitterze, informujący o tym, że do nadużycia na tle seksualnym doszło, gdy była nieletnia i było to dla niej pierwsze zbliżenie seksualnie. Aktor zaprzeczył tej wersji historii i wyjaśnił, że łączyła ich niezobowiązująca relacja, którą zakończył w niedojrzały sposób, przestając odpisywać na wiadomości Gabby.

Kolejną gwiazdą, oskarżoną w ostatnim czasie – tym razem o gwałt – jest Justin Bieber. Zarzuty wobec niego skierowała jedna z fanek o imieniu Danielle, która również opublikowała wpis na Twitterze. Opisała w nim, że wbrew jej woli kilka lat temu doszło do zbliżenia między nią a muzykiem. Artysta zaprzeczył i wytłumaczył, że w tamtym czasie (dokładnie 9 marca 2014 roku), przebywał w innym miejscu. „„Z szacunku do ofiar wykorzystywania seksualnego na całym świecie, zanim zająłem stanowisko w tej sprawie, postanowiłem zgromadzić kilka dowodów wskazujących moją niewinność”, napisał Justin. 

Zarzuty padły także wobec aktora serialu „Riverdale”. Cole Sprouse został oskarżony przez anonimową użytkowniczkę Twittera, która opisała, że kilka lat temu na imprezie aktor flirtował z nią, a następnie napastował seksualnie. Cole od razu skomentował te doniesienia i wytłumaczył, że są nieprawdziwe. Kilka dni temu wybuchł kolejny skandal – zarzuty pojawiły się wobec jednego z aktorów popularnego serialu „You”.

Cole Sprouse został oskarżony o molestowanie seksualne! Zarzuty skierowano także przeciw Lili Reinhart i innym gwiazdom „Riverdale” >>>

Chris D’Elia oskarżony o molestowanie seksualne. Penn Badgley skomentował sprawę

Na Twitterze pojawiło się wiele postów dziewczyn dotyczących tego, że komik i aktor Chris D’Elia – znany m.in. z popularnego serialu Netflixa „You” (gdzie wcielił się w rolę… pedofila) – napastował je seksualnie. Pierwszą z nich była Julia Holtzman – to ona opublikowała screeny rozmów z aktorem na Instagramie, w którym prosił ją o spotkanie i o wysłanie nagich zdjęć. Po jej wpisie zgłosiło się więcej dziewczyn, które Chris D’Elia molestował, gdy były nastolatkami, a Twitter zalała fala screenshotów z bardzo podobnymi do siebie wiadomościami. Okazało się, że aktor wykorzystał wiele kobiet. 

Penn Badgley skomentował sprawę w rozmowie z magazynem „Los Angeles Times”. „Głęboko mnie to dotknęło. Jestem tym bardzo zaniepokojony. Wiem, że jeśli coś powinniśmy zrobić w tych czasach, to wierzyć kobietom (...). Niepokoi mnie myśl, że taki serial jak nasz może nieświadomie stać się rajem dla osób, które krzywdzą innych. To bardzo niepokojące. Co trzeba zrobić, żeby to zmienić? Bo w tym nie chodzi tylko o sprawdzanie poszczególnych osób. Musi nastąpić zmiana w kulturze i podejściu tak, aby tego typu zachowanie było postrzegane jako jednoznacznie naganne i antyludzkie”, powiedział aktor.