Małgorzata Szumowska to dziś jeden z najbardziej liczących się rodzimych filmowców na międzynarodowej arenie. Absolwentka łódzkiej szkoły filmowej ma na koncie kilka prestiżowych nagród za swoje dotychczasowe produkcje, m.in. 4 nagrody na festiwalu Berlinale, w tym dwa Srebrne Niedźwiedzie za „Body/Ciało” oraz „Twarz”, Europejską Nagrodę Filmową również za „Body/Ciało”, 4 Orły i aż 9 Złotych Lwów. Niebawem światło dzienne ujrzą dwa jej nowe projekty – anglojęzyczny obraz „The Other Lamb” oraz „All Inclusive”, w którym główne role zagrały amatorki. Teraz poznaliśmy też tytuł kolejnego projektu, tym razem z międzynarodową obsadą. W „Wonder Zenia” główną rolę zagra znany z trzeciego sezonu „Stranger Things”, Aleca Utgoffa, czyli serialowego Dr Alexeia.

Zobacz także: „Motyw” - nowy serial z gwiazdorską obsadą. Małgorzata Kożuchowska, Michał Czernecki i Agnieszka Grochowska opowiadają nam o produkcji

Aktor z trzeciego sezonu Stranger Things i mocna kobieca reprezentacja w obsadzie nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej 

Oprócz Aleca Utgoffa, który zdobył serca rolą w serialu braci Duffer, zobaczymy trzy bardzo popularne polskie aktorki. To Maja Ostaszewska, która współpracowała z Szumowską przy filmach „Body/Ciało” (rewelacyjna rola!) i „W imię…”, Katarzyna Figura oraz Weronika Rosati. Ta ostatnia nie kryje ekscytacji, że współpracuje z wybitną rodzimą reżyserką. Weronika podzieliła się informacją angażu do „Wonder Zenia” na swoim Instagramie, publikując selfie z Szumowską. Na zdjęciu Rosati pozuje w zupełnie nowym wydaniu – blond włosach. Czy pokaże też swoje nowe aktorskie oblicze? O tym dowiemy się prawdopodobnie 9 października 2020, bo właśnie wtedy „Wonder Zenia” ma trafić do kin. Jego dystrybutorem będzie Kino Świat.

Autorami scenariusza są Małgorzata Szumowska oraz operator Michał Englert, pierwszy mąż reżyserki, a obecnie partner Mai Ostaszewskiej. „Wonder Zenia” to historia tytułowego Zeni (Alec Utgoff), który przyjeżdża z Ukrainy do Polski w celach zarobkowych. Zaczyna pracę jako masażysta, ale staje się też powiernikiem ich sekretów i obaw.

Zobacz także: „365 dni”: znamy obsadę filmu na podstawie książki Blanki Lipińskiej