Kilka słynnych bajek Disneya doczekało się już filmowych wersji. Mamy tutaj na myśli m.in. Piękną i Bestię, Kopciuszka. Z kolei w przygotowaniu są jeszcze Mulan, Król Lew oraz Aladyn. Światło dzienne ujrzał właśnie zwiastun, a w zasadzie teaser, niezdradzający jeszcze zbyt wiele odnośnie tej ostatniej produkcji, której premiera zaplanowana jest na 24 maja 2019 roku. W rolach głównych, co już wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, pojawią się Will Smith, który wcieli się w Dżina, Naomi Scott (Power Rangers) w roli księżniczki Dżsminy, Marwan Kenzari (Morderstwo w Orient Express) jako Jafar, Navid Negahban (Homeland) będzie Sułtanem, Nasim Pedrad (Saturday Night Live) Dalią, Billy Magnussen (Tajemnice lasu) - księciem Andersem, a Numan Acar (Homeland) to filmowy Hakim. Z kolei najważniejszego, głównego bohatera, czyli Aladyna zagra Mena Massoud.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – zwiastun filmu, premiera, romans Dumbledore'a i tajemnicza krewna Bellatrix Lestrange >>>

Twórcy bardzo długo zastanawiali się nad wyborem aktora, który powinien dostać angaż. Choć do roli typowano m.in. Deva Patela Riza Ahmeda, czyli bardziej znane twarze w świecie filmu, ostatecznie stanęło na tym, że filmowym Aladynem będzie ktoś znacznie mniej rozpoznawalny. Co osobiście uważamy za słuszną decyzje, gdyż nowa produkcja Disneya może być tą, która dopiero przyniesie Massoudowi rozgłos i więcej ambitniejszych aktorskich propozycji. Men zagrał do tej pory m.in. s serialu Jack Ryan czy w filmie Open Heart. 

Reżyserem filmowego Aladyna jest Guy Ritchie, twórca takich hitów, jak Król Artur: Legenda mieczaKryptonim U.N.C.L.E., Sherlock Holmes czy Rock'N'Rolla. Natomiast za scenariusz odpowiedzialny jest John August (Duża ryba, Charlie i fabryka czekolady, Aniołki Charliego: Zawrotna prędkość). Zanim producenci wypuścili pierwszą zapowiedź filmu, pojawił się już plakat przedstawiający lampę, z której wyłania się Dżin. Już nie możemy doczekać się, żeby zobaczyć, jak w tej roli odnajdzie się Will Smith. A Wy? 

Fajne filmy na wieczór. Co warto obejrzeć? >>>