Angelina Jolie dla wielu z nas jest idealnym ucieleśnieniem Lary Croft. Długi warkocz, obcisły kostium, opalenizna i piękne ciało. Przez długi czas trudno było nam sobie wyobrazić inną aktorkę, która mogłaby z powodzeniem wcielić się się w rolę młodej pani archeolog, poszukiwaczki przygód. 

Kiedy szwedzka aktorka, Alicia Vikander oficjalnie potwierdziła swój udział w najnowszej ekranizacji serii "Tomb Raider", mieliśmy mieszane uczucia. Nie można odebrać jej talentu i urody, lecz do magnetyzmu Angeliny Jolie na pewno jej daleko. W sieci pojawiły się właśnie oficjalne zdjęcia z planu filmu i musimy przyznać, że Vikander prezentuje się zaskakująco dobrze w roli Lary Croft. 

Aktorka wspólnie z ekipą odpowiadającą za charakteryzacje postanowiła zmienić odrobinę wizerunek głównej bohaterki serii "Tomb Raider". Zrezygnowała z długiego warkocza na rzecz niedbałego kucyka, a czarny top i pasujące do niego kolorystycznie krótkie szorty zmieniła na koszulkę i spodnie w kolorze khaki. Lara Croft w nowym wydaniu wydaje się być jeszcze bardziej dzika i rządna przygód...a w najnowszej części filmu na pewno będzie miała ich kilka.

Twórcy filmu ujawnili, że fabuła będzie skupiała się wokół zaginionego ojca bohaterki. 21-letnia Lara postanawia udać się do historycznego grobowca na wyspie leżącej nieopodal Japonii, gdzie po raz ostatni widziano jej ojca.

Jak wam się podoba Alicia Vikander w roli Lary Croft? Powtórzy sukces Angeliny Jolie?