Program Azja Express, wyprodukowany i emitowany przez TVN, zdobył dużą popularność i stał się jednym z najchętniej oglądanych formatów stacji. Na małe ekrany trafił w 2016 roku, a za nami już 2 sezony. Twórcy podjęli decyzję o kontynuacji programu, a kolejny sezon trafi do jesiennej ramówki. Im bliżej premiery, tym więcej wiemy o Ameryka Express.

Dla niewtajemniczonych, Azja Express to program, w którym biorą udział znane z telewizji lub internetu gwiazdy. W reality show wystąpili m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Joanna Przetakiewicz, Michał Piróg, Marta Wierzbicka, Zuzanna Bijoch i Łukasz Jakóbiak. Celebryci w parach musieli pokonać tysiące kilometrów, mając 1 dolara dziennie na przeżycie oraz to, co udało im się zapakować do plecaków. W każdym odcinku zmagali się z różnymi zadaniami na czas, walcząc o przetrwanie i rywalizując z pozostałymi o nagrodę pieniężną. Laureatami poprzednich sezonów zostali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski oraz Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz.

„Ameryka Express” - szczegóły programu i wszyscy uczestnicy

Zarówno pierwszy, jak i drugi sezon programu odbywał się w krajach azjatyckich. W tym roku TVN postanowił zmienić lokalizację i wysłał uczestników do Ameryki Południowej, stąd zmieniona nazwa programu na Ameryka Express. Zmagania będą rozgrywać się w dwóch krajach: Peru i Ekwadorze, natomiast metę ustanowiono w Cuzco, co oznacza, że gwiazdy będą musiały pokonać około 3 tys. kilometrów!

Filmowe premiery czerwca. Na co warto wybrać się do kina? >>>

Kto weźmie udział w Ameryka Express? O nagrodę powalczy aż 8 par, wśród których znaleźli się Filip Chajzer i jego tata Zygmunt Chajzer, aktor Maciej Musiałowski z koleżanką Anną Małysą, aktorka Aleksandra Domańska z bratem Dawidem Domańskim, Tomasz Karolak wraz z kolegą Kubą Urbańskim, duet sportowych inluencerów Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz „Matt” Janusz, piosenkarka Magda Steczkowska z mężem Piotrem Królikiem, Lara Gessler z przyjacielem Piotrem Sałatą oraz Katarzyna Meller (siostra dziennikarza Marcina Mellera) z przyjaciółką Moniką Zagajewską.