Andrzej Duda zasłynął już swoją aktywnością w mediach społecznościowych tym, że wśród obserwowanych przez niego na Twitterze kont znalazły się takie profile, jak „Foczka”, „Karolina Wazelina” czy „ruchadło leśne”. Jesteśmy bardzo ciekawi, kto zaskarbi uwagę pierwszej osoby w państwie na TikToku. Tak, dobrze przeczytaliście. Sprawujący najważniejszy urząd w państwie polityk dołączył właśnie do grona TikTokerów. Po co?

Szczerze? Nie bardzo wiemy. Ale w sumie szybko uświadamiamy sobie, że może dlatego, że jako jedyny z kandydatów w wyścigu po prezydenturę nadal z zaangażowaniem prowadzi swoją kampanię mimo panującej pandemii śmiercionośnego koronawirusa. A jak wiadomo każde źródło dotarcia to potencjalnych wyborców się liczy. TikTok to obecnie ciesząca się ogromną popularnością głównie wśród młodych ludzi aplikacja, gdzie użytkownicy zamieszczają zabawne filmiki. W takim tonie miało być też pierwsze zamieszczone na profilu @andrzejdudanatiktoku (konto obserwuje już ponad 150 tysięcy osób) wideo. Andrzej Duda w pierwszych sekundach krótkiego filmu sam nie może uwierzyć, że jest na TikToku (serio?), ale szybko przechodzi do meritum. Bo sprawa jest niecierpiąca zwłoki.

FBI ostrzega użytkowników przed popularnymi aplikacjami. Prawdopodobnie Wy też z nich korzystacie >>>

Andrzej Duda jest na TikToku. Prezydent zachęca uczniów do udziału w konkursie online

Debiut Andrzeja Dudy na TikToku do apel do uczniów, którzy z powodu zamknięcia szkół przebywają teraz w domach i odbywają lekcje online. PAD podkreśla, że w sytuacji w jakiej się znaleźli bardzo ważny jest sport, a dokładnie e-sport. Dlatego zachęca do udziału w turnieju e-sportowym Grarantanna Cup przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. O co chodzi w tym projekcie? „To przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują” - tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. Turniej ma się rozpocząć 1 kwietnia, a pierwszym etapem będą kwalifikacje. Zawodnicy będą reprezentować swoje szkoły prezentując swoje umiejętności w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter Strike: Global Offensive. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych oraz pracownie multimedialne dla ośmiu szkół. I kto wie, może nawet gratulacje od samego Andrzeja Dudy? Oczywiście na TikToku.

@andrzejdudanatiktoku

##grarantanna ##zostanwdomu ##zostanciewdomu ##koronawirus ##coronavirus ##foryou ##fyp ##koronawiruswpolsce ##andrzejduda

♬ dźwięk oryginalny - andrzejdudanatiktoku