Kolejna polska produkcja Netflixa wkrótce ujrzy światło dzienne! Co wiemy o serialu „Królowa” o polskim krawcu, który wyemigrował do Francji?

Andrzej Seweryn w serialu „Królowa” - o czym opowiada produkcja Netflixa

Czteroodcinkowy serial „Królowa” ma opowiadać o Sylwestrze, który przed pięćdziesięciu laty wyemigrował z Polski do Paryża. Krawiec wybrał stolicę Francji z miłości do mody, w ten sposób również odnalazł miłość do dragu. Z tego uczucia narodziła się Loretta, czyli sceniczne alter ego Sylwestra. Bohater zmuszony jest jednak powrócić do ojczystego kraju, choć w przeszłości zarzekał się, że nigdy tam nie wróci. Powodem jest prośba wnuczki, Izabelli (dziewczyna pracuje w stołówce i marzy o założeniu własnego salonu kosmetycznego), którą gra Julia Chętnicka. Jej matka i córka Sylwestra (Maria Peszek) jest śmiertelnie chora i potrzebuje przeszczepu nerki. Krawiec stoi przed trudną decyzją niesienia ratunku córce, której nigdy nie poznał. 

Klasyczna wizja powrotu ojca marnotrawnego w fuzji z elementem stylistyki drag plus znakomita obsada. Niewątpliwie Netflix wie, jak przyciągnąć przed ekrany. Zwłaszcza fenomenalny kunszt Andrzeja Seweryna sprawia, że pokochaliśmy go w roli introwertycznego dziennikarza z serialu „Rojst”, a teraz nie możemy oderwać wzroku od niego we wcieleniu Loretty. Aktor zresztą pochwalił się nową rolą na swoim Instagramie: 

Mówiłem im, że się nie rozdwoję, ale się uparli. Poznajcie Sylwestra i Lorettę.  

Pod zdjęciem posypały się pochlebne komentarze. Nic dziwnego, aktor emanuje pewnością siebie, a jako drag queen nie brakuje mu szczerości i uroku. My zwariowaliśmy na punkcie Loretty w ciele Andrzeja Seweryna! A wy?

Serial „Królowa” na Netflix – obsada

  • Andrzej Seweryn
  • Maria Peszek
  • Kova Rea
  • Julia Chętnicka
  • Antoni Porowski
  • Paweł Koślik
  • Henryk Niebudek
  • Piotr Witkowski

Antoni Porowski w serialu Netflixa  „Królowa”

„Queer Eye” / „Porady różowej brygady” to program Netflixa, w którym pojawia się Antoni Porowski, znany na całym świecie kucharz i aktor z Kanady polskiego pochodzenia. Pojawi się on także w mocno oczekiwanej przez wiele osób produkcji „Królowa” z Andrzejem Sewerynem. Do sieci właśnie trafił teaser produkcji - wideo, które pokazuje Antoniego przy maszynie do szycia. Rola krawca? Proszę bardzo. Czyżby Antoni wcielał się w Sylwestra w latach młodości? Być może...

„Królowa” z Andrzejem Sewerynem – zwiastun

Zwiastun 4-odcinkowego serialu Netfliksa „Królowa” daje nam przedsmak tego, co nas czeka. Widzimy Andrzeja Seweryna jako emerytowanego krawca, którego drugie oblicze to Loretta. 

„Królowa” na Netflix – data premiery

Kiedy premiera produkcji? „Królowa” na Netfliksie pojawi się 23 czerwca 2022 roku! Czyli w Dzień Ojca. Wydaje się, że data nie jest przypadkowa, zwłaszcza patrząc na fabułę. Czekamy!

Zobacz także:

 „Królowa” – plakat promujący produkcję

fot. materiały prasowe Netflix