Jako córka słynnego aktora Johna Voighta od dzieciństwa znała magię blasku fleszy. Czerwony dywan stawał się jej drugim domem. W pierwszych produkcjach występowała wraz z tatą. Po rozstaniu rodziców ich relacje pogarszały się do tego stopnia, że zamiast pannyVoight stała się Angeliną Jolie. Rozpoczął się okres buntu. Zaczęła się okaleczać, w szkole wyśmiewano ją z powodu „anorektycznej sylwetki”, skromne ubrania i aparat na zębach. Zrezygnowała nawet z lekcji aktorstwa i postanowiła zostać reżyserem ceremonii pogrzebowych, co wiązało się z mrocznym stylem i czarnymi strojami, fioletowymi włosami, tańcem mosh (ze swoim równie tajemniczym chłopakiem).

14-letnia Angie próbowała sił w modelingu - seksowna, zmysłowa, piękna, z idealną figurą. Coraz więcej fotografów było zainteresowanych współpracą. Występowała nawet w teledyskach znanych muzyków, takich jak LennyKravitz, zespół Korn, czy w klipie do piosenki "Anybody Seen My Baby" w towarzystwie The Rolling Stones.

Mimo wszystko aktorstwo znowu wybijało się na pierwszym plan (choć jedną z jej pierwszych ważnych ról była właśnie rola modelki w filmie "Gia"). Wróciła do szkoły aktorskiej. Zadebiutowała w filmie „Hakerzy”, występują u boku swojego pierwszego męża Johny’ego Millera. Film nie doczekał się nagród, ale był wielkim krokiem w karierze aktorskiej Angeliny. Od tamtego czasu dostawała coraz więcej propozycji filmowych. Nadal kreowała swój mroczny styl - tatuaże, mocny makijaż, skórzane ramoneski i płaszcze.

Na ceremonię ślubną, zamiast białej sukienki, aktorka wybrała czarne, skórzane spodnie i białą koszulkę z wypisanym własną krwią imieniem ukochanego. Na czerwonym dywanie pozostawała „czarną Madonną” w długich sukniach lub garniturach (suknia Versace przy odbiorze Oscara za „Przerwaną lekcję muzyki”) Czasem decydowała się na biel, ale nigdy nie wybierała jaskrawych kolorów. Jej włosy doświadczyły już wszystkich ułożeń, cięć i kolorów. Angie lubiła eksperymentować. Zmieniała nie tylko fryzury, ale też partnerów, kochanków, upodobania muzyczne i opinie - przez pewien czas głośno mówiła też o swojej biseksualności.

Ogromna zmiana nastąpiła wraz z poznaniem przystojnego BradaPitta, który po poznaniu Angie momentalnie rozstał się z JenniferAniston i zakochał do szaleństwa. „Pan i Pani Smith”, w którym wspólnie zagrali, przyniosły Angelinie jeszcze większą sławę, a przy tym stabilność i szczęśliwe małżeństwo. Stała się elegancką, dojrzałą kobietą, ideałem matki, działaczką charytatywną, wreszcie - ikoną stylu. Piękna biżuteria, klasyczne kroje to jej ulubiony styl. Nie zrezygnowała z tatuaży, bo w wywiadach twierdzi że w głębi serca wciąż jest tą zbuntowaną, rockową dziewczyną. Usunęła jedynie z ramienia wizerunek swojego byłego męża. Nadal zmienia fryzury, ale tym razem wybiera: klasyczne koki, wysokie upięcia, delikatne fale albo rozpuszczone, długie, lśniące i idealnie proste włosy. W każdej odsłonie była niezwykle seksowna i zmysłowa, ale klasyka pasuje do niej zdecydowanie najbardziej.

Viktoria Kruszczyńska