Najnowszą ambasadorką perfum Guerlain została aktorka i reżyserka Angelina Jolie. Marka potwierdziła pojawiające się już wcześniej spekulacje na temat współpracy w poniedziałek rano, udostępniając na swoim Instagramie zdjęcie zapowiadające kampanię z gwiazdą w roli głównej.

Współpraca Angeliny Jolie z francuską marką zaczęła się w 2015 roku. Artystka przebywała wtedy w Kambodży gdzie kręciła swój film dokumentalny "First They Kill My Father". Swoimi działaniami zainspirowała mistrza perfum Thierry'ego Wassera, który uważa że aktorka jest uosobieniem głównych cech marki. Najnowszy zapach będzie odzwierciedleniem nowoczesnej kobiety, która nie boi się podejmować odważnych decyzji, okazywać najskrytszych uczuć i walczyć o swoje największe marzenia. W skrócie? Modernistyczny feminizm. Wszystkie dochody ze sprzedaży najnowszego zapachu Guerlain zostaną przekazane fundacjom charytatywnym, z którymi związana jest Jolie.

Ostatnia współpraca aktorki z marką beauty miała miejsce dokładnie 10 lat temu. W 2007 roku Jolie została ogłoszona ambasadorką kosmetyków Shiseido. Kontrakt z Guerlain, to pierwsze poważne zlecenie gwiazdy od czerwca 2016 roku, kiedy to aktorka ogłosiła rozwód ze swoim partnerem Bradem Pittem.