Angelina Jolie należy do grona najpopularniejszych aktorek na świecie. Od lat wykorzystuje swoją rozpoznawalność w słusznej sprawie. Pomaga najbardziej potrzebującym. Co więcej, została mianowana specjalną wysłanniczką UNHCR, czyli działającej przy ONZ organizacji, która zajmuje się pomocą i ochroną uchodźców oraz uchodźczyń. Przez ostatnie dwa miesiące czynnie wspierała ofiary wojny w Ukrainie. Natomiast pod koniec kwietnia postanowiła spotkać się z nimi osobiście. 

Angelina Jolie poleciała do Ukrainy!

Kilka dni temu Angelina Jolie została zauważona na lotnisku Chopina w Warszawie. Stamtąd udała się do Lwowa, by spotkać się z ofiarami wojny, a także z osobami zaangażowanymi w pomoc im na co dzień. Krok, na który zdobyła się aktorka, imponuje i jest szeroko komentowany w mediach na całym świecie. Do sieci regularnie trafiają informacje, jak również zdjęcia oraz filmy, dzięki którym dowiadujemy się, jak przebiega jej wizyta w Ukrainie. 

Angelina Jolie odwiedziła m.in. jeden z lwowskich szpitali, w którym przebywają dzieci ranne w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na dworzec w Kramatorsku. Następnego dnia – w sobotę – gwiazda Hollywood pojechała na dworzec we Lwowie. Spotkała się tam z osobami, które uciekły ze wschodniej części Ukrainy, a także z wolontariuszkami oraz wolontariuszami. Niestety wizyta nie przebiegła spokojnie. W pewnym momencie rozległy się bowiem syreny alarmowe. W związku z tym wszyscy musieli niezwłocznie udać się do schronu.

Dziennikarz Christo Grozev opublikował wideo na Twitterze, na którym widać jak Angelina Jolie i inne osoby opuszczają dworzec we Lwowie, a następnie kierują się do schronu. Jedna z nich spytała gwiazdę, czy się nie boi. Nie, wszystko w porządku – słyszymy w odpowiedzi. 

Co dalej? Na razie nie wiadomo. Możemy mieć jedynie nadzieję, że wszyscy są bezpieczni. Warto jednak dodać, że w mediach pojawiły się doniesienia, według których Angelina Jolie spotka się z parą prezydencką – Wołodymyrem Zełenskim i Ołeną Zełenską. Szczegóły ewentualnego spotkania nie zostały ujawnione. 

Angelina Jolie i inne gwiazdy pomagają ofiarom wojny w Ukrainie

Angelina Jolie to kolejna – światowej sławy gwiazda, która zaangażowała się w pomoc Ukraińcom i Ukrainkom. Przypomnijmy, że Sean Penn także poleciał do Ukrainy. Laureat Oscara udokumentował rosyjską agresję, aby następnie opowiedzieć o niej światu. David Beckham, który od lat współpracuje z UNICEF, udostępnił swój profil na Instagramie lekarce z Charkowa, aby pokazać, jak wygląda jej praca (oraz innych lekarzy i lekarek) podczas wojny. Z kolei Blake Lively i Ryan Reynolds, Leonardo DiCaprio, Irina Shayk, Mila Kunis i Ashton Kutcher oraz inne osoby ze świata kultury, sztuki czy sportu zdecydowały się na pomoc finansową.