W sobotę na festivalu „Art and fashion forum” w Starym Browarze, topmodelka jako kuratorka imprezy przedstawiła swój manifest - Zamknijcie oczy. Wszyscy. Pan również! (roześmiana wskazuje mężczyznę w ostatnim rzędzie) A teraz dokładnie poczujcie tkaninę waszych spodni, skupcie się na tym co słyszycie, poczujcie zapachy. Otwórzcie oczy i skupcie się na jednym detalu, to może być cokolwiek. Połączcie te doznania w jedną całość. Inspiracja.

Według Anji zmysły stanowią najważniejszą część procesu tworzenia i odkrywania siebie. Wystarczy umiejętnie łączyć elementy świata, mieć pewną wrażliwość. Anja pracuje nad każdym detalem od A do Z. Sama wyreżyserowała zmysłowy film „5 zmysłów”, aby najlepiej sprostać własnym oczekiwaniom. Muzykę specjalnie na potrzeby pisma zaaranżował Antoni Komasa >>>

„Artysta narzuca swoją wolę smakom i zapachom, by kształtować nasze marzenia. Twórca perfum zwraca uwagę na ciężar flakonu, w którym znajdą się jego popisowe perfumy. Muzyk wyobraża sobie utwór, jeszcze zanim zacznie go komponować. Genialny malarz ma w głowie fakturę miejskich murów, gdy maluje portret.”

25 MAGAZINE NA ZDJĘCIACH >>>

Czwarty numer "25 Magazine” redaktor naczelna Anja Rubikpoświęca pięciu zmysłom. Wzrok, węch, dotyk, słuch, czy smak ? Odpowiedz jest prosta: wszystkie na raz. Tak działamy, odbieramy świat, tworzymy… Nie bez powodu do pracy nad numerem topmodelka zaangażowała szereg fotografów, modelki, projektantów a nawet muzyków.

W „25 Magazine” Rubik przedstawia nowatorskie podejście do sensualności i erotyki, przy czym stawia jedynie na indywidualne spostrzeżenia. Piękno ludzkiego ciała i erotyzm. Według niej to właśnie sex aktywnie angażuje wszystkie zmysły. - Są wtedy złożone w jeden duży, soczysty orgazm. Seks. Miejmy go jak najwięcej. Kreatywni ludzie są najbardziej wyuzdani. To prawda? - mówi Anja w rozmowie z Viktorią Kruszczyńską z Glamour.pl.

W rozmowie z models.com zdradza, że jej główną inspiracją była powieść Roberta Heinlaina „Obcy w obcym kraju”. Główny bohater przez wiele lat żyje na Marsie. Powraca na Ziemię, zaskoczony jak bardzo wszyscy są tu "wyłączeni". On w pełni kontroluje swoje ciało, bo odbiera wszystko za pomocą zmysłów. Anja próbuje przekazać, że wiele nas omija. Jesteśmy za mało uważne.

Czwarty numer magazynu wydawanego przez Anję i jej męża Sashę Knezevica, to wydanie interaktywne. Fotografie działają na wyobraźnię, specjalny, śliski papier angażuje dotyk, a na dobry początek... zapachowa okładka zapowiada co znajdziemy wewnątrz. Anja nie zamyka się w żadnych ramach. Twierdzi, że jej magazynu nie można zaliczyć ani do modowych ani erotycznych. „25 Magazine” nie jest nawet ich połączeniem… jest po prostu jedyny w swoim rodzaju. Zgadzamy się!

 

Zadaliśmy Anji kilka modowych pytań:

Jaki jest twójmust have sezonu?

Zdecydowanie kozaki za kostkę! To aktualnie najlepszy wybór. (podczas spotkania Anja miała na sobie wspomniane botki z czubkiem w szpic oraz czarne rurki i marynarkę Anthony Vaccarello. Tydzień wcześniej, projektant pochwalił się na swoim Instagramie zdjęciem modelki w tym właśnie żakiecie)

Czego byś w życiu nie założyła?

Nie ma takiego trendu. Kiedyś w wywiadzie powiedziałam, że za nic w świecie nie ubrałabym pewnej rzeczy, po czym dwa lata później w tym chodziłam. Gust się zmienia! Nie istnieje połączenie, którego bym unikała. Sądzę nawet, że najdziwniejsze połączenia są najbardziej interesujące - na tym polega zabawa modą.

Rzecz, którą zakładasz i momentalnie wyglądasz świetnie - co to jest?

Mam taki czarny jumpsuit (ang. kombinezon - przyp. red.) Margieli. Uwielbiam go, bo na prawdę jest stworzony na każdą okazję. Za każdym razem czuję się w nim fantastycznie. 

Na punkcie jakiej części garderoby masz obsesję?

Zawsze myślałam, że buty… hmm ale mam też mnóstwo żakietów. Ok, jednak skupiam się na butach!

Ulubiona marka kosmetyków?

Nie ufam wyłącznie jednej. Używam produktów wielu marek. W każdej lubię znaleźć coś unikatowego.

 

Victoria Kruszczyńska