Pamiętacie, jak cały świat oszalał na punkcie nowego modelu iPhone'a w kolorze różowego złota? Wygląda na to, że Apple chce powtórzyć swój sukces! Firma, oprócz nowego iPada z erkanem o wielkości 9,7 cala, w swojej nowej ofercie zaprezentowała również iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus w nowej, krwistoczerwonej kolorystyce! 

Skąd pomysł na taki kolor? Marka Apple od wielu lat współpracuje z fundacją RED, która działa na rzecz walki z wirusem HIV i AIDS. Kolor czerwony jest charakterystyczną barwą dla wszystkich akcji dotyczących tej tematyki. Dochody ze sprzedaży nowego modelu iPhone'a trafią na konto wspomnianej wcześniej fundacji. 

To nie pierwszy raz, kiedy firma decyduje się na zachęcenie swoich użytkowników do udziału w charytatywnej akcji. Podczas 10-letniej współpracy z twórcami fundacji RED, w ofercie Apple pojawiło się wiele produktów z drobnym akcentem w kolorze czerwonym. Do tej pory od Apple’a na konto organizacji wpłynęło 130 milionów dolarów!

Nowy model iPhone'a 7 dostępny będzie w sprzedaży od 24 marca. Za zwykłą wersję z pojemnością 128 GB trzeba będzie zapłacić 3879 złotych, zaś iPhone 7 Plus kosztować będzie 4479 zł. Jak wam się podoba nowy model iPhone'a w krwistoczerwonym kolorze? Myślicie, że będzie sprzedażowym hitem?