W najbliższą niedzielę 4 czerwca w Manchesterze na stadionie Old Trafford (obiekt pomieści 50 tysięcy osób) odbędzie się specjalny koncert dedykowany ofiarom zamachu terrorystycznego, który miał miejsce 22 maja podczas występu Ariany Grande. Na charytatywnym wydarzeniu zatytułowanym The One Love Manchester wystąpią między innymi: Ariana Grande, Justin Bieber, Coldplay, Katy Perry, Take That, Miley Cyrus, Niall Horan z One Direction, Usher i Pharrell. 

Wszyscy fani, którzy kupili bilet na występ artystki pod koniec maja w najbliższą sobotę wejdą na koncert za darmo. Ci, którzy nie zdołają dostać się na stadion w Manchesterze będą mogli na żywo słuchać koncertu w rozgłośni BBC bądź w telewizji BBC. Całkowita sprzedaż z biletów, która wystartuje już 1 czerwca zostanie w całości przeznaczona na konto brytyjskiego oddziału organizacji Czerwony Krzyż i wesprze ofiary ostatniego zamachu. Organizatorzy koncertu zakładają, że uda im się zebrać przynajmniej 2 miliony funtów, czyli ponad 9,5 miliona złotych. 

Przypomnijmy, że do zamachu w Manchesterze doszło 22 maja podczas odbywającego się koncertu Ariany Grande w ramach światowej trasy koncertowej Dangerous Woman. Zginęło w nim 22 osoby, w tym dzieci, a 59 zostało rannych, a 17 z nich wciąż przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. Artystka wznowi trasę koncertową 7 czerwca koncertem w Szwajcarii. 

„Wrócę do niesamowicie odważnego miasta, jakim jest Manchester, aby spędzić czas z moimi fanami i zagrać charytatywny koncert w hołdzie ofiarom i zebrać fundusze dla osób i ich rodzin, których dotknął atak terrorystyczny" - napisała Ariana Grande.