W kolekcjach Anny Orskiej za każdym razem zostaje opowiedziana nowa historia. Inspiracją dla tej polskiej projektantki biżuterii najczęściej staje się natura, ale nie tylko ona. W kolekcji Parer możemy zobaczyć, jak sztuka pobudziła wyobraźnię designerki.

Charakterystyczne dla marki Orska nieoczywiste formy i nietypowe materiały tym razem ukształtowały się dzięki wpływom surrealizmu, abstrakcjonizmu i stylu art deco. Dzięki takim oryginalnym rozwiązaniom biżuteria Orska jest w stanie przetrwać próbę czasu i zachwycić poszukiwaczki i poszukiwaczy odważnego designu, który nie ulega chwilowym trendom i modom. Nowa kolekcja Orska Parer to eklektyczna propozycja dla osób, które cenią sobie nieszablonowe podejście.

Nowa kolekcja Orska – Parer

Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji był bunt w sztuce, który jak pokazała historia, zamykał jedne drzwi, ale otwierał drugie. Negowanie przyjętych zasad w efekcie sprawiało, że obserwowaliśmy nie koniec czegoś, ale narodziny zupełnie nowej estetyki. Właśnie tym tropem zdecydowała się podążyć Anna Orska. Jej najnowsza, limitowana kolekcja to propozycje, w których autorka odmienia kreatywność przez wszystkie przypadki.

Parer powstała jako efekt rozważań na temat sztuki, która łamała konwenanse. Miękkie linie projektantka zapożyczyła od surrealistów, pomysłów na wykorzystanie nieregularnych kształtów i plam dostarczyli jej abstrakcjoniści, a opozycję kolorów, szlachetność materiałów i dekoracyjne ornamenty zaczerpnęła z architektury art deco. Ta mieszanka pozwoliła autorce na stworzenie eklektycznych projektów, które stanowią reinterpretację tradycji i klasycznie rozumianej elegancji.

Nowa kolekcja Orska to świeże spojrzenie na tradycyjne, szlachetne surowce wykorzystywane w jubilerstwie od lat. Onyks i perły słodkowodne są nam dobrze znane, a jednak tym razem są wykorzystane w świeży sposób, który pozwala odkryć ich piękno na nowo. To właśnie za ich sprawą powstaje ciekawy kontrast. Czerń i biel to jednak tylko jeden z jego przejawów. Miękkie plamy w opozycji do ostrych linii, owoce morza i skarby ziemi – to wszystko by udowodnić, że przeciwieństwa się przyciągają.

W kolekcji Parer można znaleźć ręcznie wykonane naszyjniki ozdobione geometrycznymi wisiorkami, asymetryczne pierścionki, mięsiste bransoletki, artystyczne broszki i wiszące kolczyki. Uzupełnieniem jest także propozycja dla mężczyzn – minimalistyczne sygnety, spinki do mankietów i naszyjnik.

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.