Po 30 dniach aresztu ASAP Rocky wyszedł na wolność. Od 3 lipca raper przebywał w szwedzkim więzieniu, do którego trafił oskarżony o pobicie 19-latka w Sztokholmie. Artysta na swoim Instagramie (czwarte zdjęcie w galerii powyżej) poinformował, że właśnie jest w drodze do Stanów Zjednoczonych oraz podziękował swoim fanom, rodzinie i przyjaciołom za wsparcie w tym trudnym dla niego czasie. W piątek sąd w Sztokholmie zgodził się na wypuszczenie muzyka do domu wraz z jego dwoma kolegami Dave'm Rispersem i Bladimirem Cornielem, którzy także uczestniczyli w bójce. Ale to nie oznacza końca sądowej batalii. Za dwa tygodnie, dokładnie 14 sierpnia cała trójka usłyszy wyrok. Prawdopodobnie dowiedzą się o nim będąc wciąż w USA, ponieważ sąd nie wymaga od nich stawienia się na rozprawie osobiście.

A$AP Rocky przetrzymywany w areszcie w nieludzkich warunkach? Shawn Mendes, Post Malone i inni artyści bronią rapera

To, co wiadomo na pewno to to, że oskarżeni nie przyznają się do winy. Swoje zachowanie argumentują samoobroną, po tym jak nastolatek jako pierwszy zaatakował i prowokował jednego z ochroniarzy muzyka. Prokurator zajmujący się tą sprawą poddał w wątpliwość tę wersję wydarzeń mówiąc o tym, że cała trójka kopała leżącego i zadawała mu kolejne ciosy. Nie miało to więc żadnych znamion samoobrony. Zaznaczył również, że według szwedzkiego prawa za taką napaść grozi od sześciu do dziesięciu miesięcy więzienia i takie też wyroki dostały osoby skazane za podobne czyny. ASAP (którego prawdziwe imię i nazwisko to Rakim Mayers) oraz jego koledzy wyrazili gotowość podjęcia prac społecznych, jednak prokurator nie bierze pod uwagę takiej opcji.

Za raperem wstawiły się nie tylko gwiazdy światowej muzyki, ale także prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Na Twitterze we wpisie skierowanym do premiera Szwecji zarządał wypuszczenia ASAPA z aresztu. Wywołany do tablicy Stefan Loefven odpowiedział, że w jego kraju wszyscy są równi wobec prawa i politycy nie mogą wpływać na decyzję oraz pracę prokuratury. Tak więc muzykowi nadal grozi kara przynajmniej 6 miesięcy więzienia.

Zobacz także: A$AP Rocky planuje się ustatkować? Raper ma nową dziewczynę i zadeklarował, że kończy z narkotykami