Pytanie "Co masz na sobie?" zadane na czerwonym dywanie jest równie zaskakujące co kolejna nominacja Meryl Streep do Oscara...

 

Od jakiegoś czasu płytkość wywiadów towarzyszących rozdaniom nagród filmowych i muzycznych stała się tematem publicznej debaty. Przyczyniła się do tego zajmująca się walką ze stereotypami w mediach organizacja The Representation Project. Akcja #AskHerMore, o której usłyszeć mogliśmy podczas rozdania Złotych Globów oraz Oscarów ma zachęcić dziennikarzy do zadawania gwiazdom pytań niedotyczących wyłącznie prezencji.

 

"Czego nauczyła cię postać, w która się wcieliłaś?", "Co jeszcze chciałabyś osiągnąć w swojej karierze?" - to przykłady pytań odpowiadających duchowi #AskHerMore. Na szczęście wiele gwiazd wsparło nową ideę. Aktorki Reese Witherspoon, Lena Dunham i Emma Stone wsparły akcję na swoich profilach społecznościowych.

 

 

"To nowy nurt. Jesteśmy czymś więcej niż tylko gwiazdami w sukienkach. Oczywiście uwielbiamy artystów, którzy je zaprojektowali. Jednak każda z 44 nominowanych to kobiety, które są tutaj by rozmawiać o swojej pracy i dokonaniach."
 

Powiedziała Reese Witherspoon, podczas gali rozdania Oscarów.

 

Miejmy nadzieję, że nowy trend, który przestawia osobowość i dorobek nad kreacje i fryzury przyjmie się w mediach na dłużej!

 

D.U