Redakcja Glamour.pl długo stała przed trudnym wyborem, jaki telefon wybrać na tak wymagające wyzwanie, jakim jest Open'er Festival. Filmy i zdjęcia na naszą stronę i na social media publikujemy od rana do wieczora, czasami nawet w nocy. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i do ostatniej kreski baterii. Potrzebowaliśmy więc telefonu, który będzie z nami na dobre i na złe. Nie pomyliliśmy się z tym "złym". Pogoda nie dopisała, a relację trzeba było zrobić.

Całe szczęście, że wybraliśmy ASUS ZenFone ZoomS! Ten telefon to festiwalowe wybawienie. Dostępny w wariancie kolorystycznym Navy Blue spełnił nasze wszystkie wizualne i praktyczne potrzeby. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA ZROBIONE TELEFONEM ASUS ZENFONE ZOOMS>>

 

 

Po pierwsze: bateria. To chyba największa zmora wszystkich festiwalowiczów. Kiedy na scenę wchodzi Lorde, na którą czekałaś milion lat, a Tobie pada bateria w telefonie. Nas też by zmroziło. Na szczęście ASUS ZenFone ZoomS posiada baterię o pojemności 5000 mAh - to absolutny rekord wśród telefonów dostępnych na rynku. Dodatkowo, ASUS ZenFone ZoomS posiada funkcję ładowania innych urządzeń. Po co więc power bank? 

 

Drugą ważną zaletą jest waga telefonu. Waży on zaledwie 170 gramów. To znacznie mniej niż inne telefony na rynku. Trzymając rękę z Asusem w powietrzu nie musimy się martwić, że zaraz się zmęczymy, a ręka zacznie nas boleć. Nagrywając prawie cały koncert The XX, praktycznie w ogóle tego nie odczuliśmy. Szukaliśmy właśnie takiego telefonu, lekkiego i wytrzymałego. Wiemy, co piszemy. Wyświetlacz ASUS ZenFone ZoomS pokryty jest najtwardszym szkłem Corning® Gorilla® Glass 5, która jest o 70% bardziej odporna na pęknięcie, niż poprzednie wersje. Nie musimy się martwić, że upuścimy nasz telefon podczas koncertu. Nawet jeśli upadnie, prawdopodobieństwo, że się stłucze jest niewielkie. 

 

Wisienką na torcie jest podwójny aparat. Pierwszy z nich ma aż 12 milionów pikseli i 2,3-krotny zoom optyczny oraz 12-krotny zoom całkowity. Drugi posiada jeszcze więcej, bo aż 13 milionów pikseli. Jeśli na Twoim Instagramie najczęściej używasz #selfiequeen, ten aparat zapewni Ci jeszcze więcej lajków. Zdjęcia robione nocą wyglądają fantastycznie, szczególnie podczas koncertu The Weeknd, podczas którego odbył się pokaz fajerwerków. Dzięki fenomenalnemu zoomowi byliśmy w stanie przybliżyć kadr i widzieliśmy Abela Tesfaye jak by był tuż obok nas! Dla wszystkich amatorów kamer mamy bardzo dobrą informację; Asus ZenFone ZoomS pozwala nagrywać w jakości 4K

 

Jakość tego zdjęcia jest efektem aparatu SuperPixel Camera, który pozwala zrobić wyraźne zdjęcia w nocy lub przy słabym świetle. Jeśli kręcicie filmy z Waszych ulubionych występów na Open'erze ASUS ZenFone ZoomS ma kolejną super zaletę. Mikrofon wychwytuje każdy, nawet najmniejszy dźwięk, jednocześnie redukując hałas. MIA - tak uchwyciliśmy, kiedy nie śpiewałaś najlepiej. Dodatkowo skalę głośności głośnika poszerzono o 67% w stosunku do poprzedniego modelu. Ten telefon jest po prostu nie do zagięcia. Kraków Live Festival nadchodzimy!